Suwen’de İkinci Çeyrek Toparlanması: Brüt Marj Güçlendi
Suwen, 2026'nın ikinci çeyreğinde yaklaşık 1,74 milyar TL hasılat ve 962,2 milyon TL brüt kâr elde ederken, çeyreklik brüt kâr marjı yaklaşık yüzde 55,3'e yükseldi. İlk çeyrekte zarar yazan esas faaliyetler ikinci çeyrekte 208,3 milyon TL kâra döndü. Buna karşılık ilk yarıda 562,5 milyon TL'ye ulaşan finansman giderleri, azalan nakit ve yükselen net finansal borç bilanço görünümünde izlenmesi gereken başlıklar oldu.
— Ekonomi365 Haber Merkezi
Borsa İstanbul'da SUWEN koduyla işlem gören Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş., 2026 yılının ilk yarısında 3,09 milyar TL hasılat ve 1,62 milyar TL brüt kâr açıkladı. İlk yarı brüt kâr marjı yüzde 52,3 seviyesinde gerçekleşirken, FAVÖK marjı yüzde 15,9 oldu.
Altı aylık kümülatif veriler ilk bakışta yıllık bazda reel satış daralmasına ve 202,4 milyon TL net zarara işaret etse de çeyrekler ayrıştırıldığında ikinci çeyrekte operasyonel görünümün belirgin biçimde iyileştiği görülüyor. İkinci çeyrek hasılatı ilk çeyreğe göre yaklaşık yüzde 28,7 artarken brüt kâr marjı yaklaşık yüzde 55,3'e yükseldi.
İkinci çeyrekte esas faaliyet kârının 208,3 milyon TL'ye ulaşması ve dönem net sonucunun 121,7 milyon TL kâra dönmesi, ilk çeyrekteki zayıf performansın ardından operasyonel toparlanmaya işaret etti. Buna karşılık yüksek finansman maliyetleri, 61,9 milyon TL'ye gerileyen nakit ve stoklardaki artış bilanço açısından yakından izlenmesi gereken unsurlar olmaya devam ediyor.
Suwen'de İkinci Çeyrek İlk Çeyreğe Göre Nasıl Değişti?
Suwen'in 2026 ilk yarı gelir tablosu çeyreklere ayrıldığında ilk çeyrek ile ikinci çeyrek arasında belirgin bir operasyonel farklılaşma görülüyor. İlk çeyrekte yaklaşık 1,35 milyar TL olan hasılat ikinci çeyrekte 1,74 milyar TL'ye çıktı.
| Gelir Tablosu Kalemi | 2026/3 | 2026/6 Q2 | 2026/6 İlk Yarı | Q2 / Q1 |
|---|---|---|---|---|
| Hasılat | 1,353 milyar TL | 1,741 milyar TL | 3,094 milyar TL | +%28,7 |
| Brüt kâr | 656,3 milyon TL | 962,2 milyon TL | 1,619 milyar TL | +%46,6 |
| Brüt kâr marjı | %48,5 | %55,3 | %52,3 | +6,8 puan |
| Esas faaliyet kârı / zararı | -97,2 milyon TL | 208,3 milyon TL | 111,1 milyon TL | Kâra döndü |
| Net dönem kârı / zararı | -324,2 milyon TL | 121,7 milyon TL | -202,4 milyon TL | Kâra döndü |
2026/3 rakamları, 2026 ilk yarı kümülatif sonuçlarından finansal tablolarda ayrıca açıklanan 1 Nisan-30 Haziran 2026 ikinci çeyrek sonuçlarının çıkarılmasıyla hesaplanmıştır. Yuvarlama nedeniyle küçük farklılıklar oluşabilir.
İkinci Çeyrek Satışları Yüzde 29'a Yakın Arttı
Suwen'in ikinci çeyrek hasılatı 1,74 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. İlk çeyrekteki yaklaşık 1,35 milyar TL hasılata göre satışlarda yaklaşık yüzde 28,7 artış oluştu.
Çeyreklik satış artışı, şirketin ilk yarı toplamındaki reel daralmaya rağmen ikinci çeyrekte iç talep ve sezon etkisiyle daha güçlü bir gelir performansı ortaya koyduğunu gösteriyor.
Bununla birlikte 2026 ilk yarı toplam hasılatı geçen yılın aynı dönemindeki 3,18 milyar TL'den 3,09 milyar TL'ye geriledi. TMS 29 uygulanmış karşılaştırmalı rakamlara göre yıllık reel düşüş yüzde 2,7 oldu.
Brüt Marj İkinci Çeyrekte Yaklaşık Yüzde 55,3'e Çıktı
Haberin en güçlü finansal başlığı brüt kârlılıktaki toparlanma oldu. İlk çeyrekte yaklaşık 656,3 milyon TL olan brüt kâr ikinci çeyrekte 962,2 milyon TL'ye yükseldi.
Böylece ilk çeyrekte yaklaşık yüzde 48,5 olan brüt kâr marjı, ikinci çeyrekte yaklaşık yüzde 55,3'e çıktı. Marjdaki artış yaklaşık 6,8 puana ulaştı.
İlk yarının tamamında brüt kâr 1,62 milyar TL, brüt kâr marjı ise yüzde 52,3 seviyesinde gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemindeki yüzde 52,5 brüt marja göre ilk yarı toplamı büyük ölçüde yatay seyretse de ikinci çeyrek eğilimi belirgin iyileşmeye işaret ediyor.
Esas Faaliyetler İkinci Çeyrekte Kâra Döndü
İlk yarı toplam esas faaliyet kârı 111,1 milyon TL oldu. Ancak ikinci çeyrek tek başına incelendiğinde esas faaliyet kârının 208,3 milyon TL olduğu görülüyor.
Bu rakamlar ilk çeyrekte yaklaşık 97,2 milyon TL esas faaliyet zararı oluştuğunu gösteriyor. Dolayısıyla Suwen, ikinci çeyrekte yalnızca satışlarını ve brüt marjını artırmakla kalmadı, ana faaliyetlerini yeniden kâra geçirdi.
İkinci çeyrekteki bu dönüş, ilk yarı net zararına rağmen şirketin operasyonel eğiliminin dönem içerisinde iyileştiğini gösteren en önemli göstergelerden biri olarak öne çıkıyor.
İlk Yarıda Net Zarar 202,4 Milyon TL Oldu
Suwen 2026'nın ilk yarısını 202,4 milyon TL net zararla tamamladı. Geçen yılın aynı döneminde şirket 86,3 milyon TL net dönem kârı açıklamıştı.
Ancak net sonuç çeyrek bazında önemli ölçüde farklılaştı. İlk çeyrekte yaklaşık 324,2 milyon TL zarar oluşurken ikinci çeyrekte şirket 121,7 milyon TL net kâr elde etti.
Dolayısıyla ilk yarıdaki net zarar, ikinci çeyreğin tek başına zarar ettiği anlamına gelmiyor. Tam tersine, ikinci çeyrekte operasyonel kârlılıkla birlikte net sonuç da pozitife döndü.
Finansman Giderleri 562,5 Milyon TL'ye Ulaştı
Suwen'in ilk yarı finansman giderleri 562,5 milyon TL seviyesine yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde finansman gideri yaklaşık 384,6 milyon TL idi.
Buna göre finansman giderlerindeki yıllık artış yaklaşık yüzde 46 oldu. Şirket aynı dönemde 294,5 milyon TL net parasal pozisyon kazancı elde etmesine rağmen yüksek faiz yükü net kârlılığı baskıladı.
| Kârlılık Kalemi | 2025/6 | 2026/6 | Değişim |
|---|---|---|---|
| Hasılat | 3,181 milyar TL | 3,094 milyar TL | -%2,7 |
| Brüt kâr | 1,670 milyar TL | 1,619 milyar TL | -%3,1 |
| Esas faaliyet kârı | 221,5 milyon TL | 111,1 milyon TL | -%49,8 |
| Finansman giderleri | 384,6 milyon TL | 562,5 milyon TL | +%46,3 |
| Net parasal pozisyon kazancı | 298,6 milyon TL | 294,5 milyon TL | -%1,4 |
| Net dönem kârı / zararı | 86,3 milyon TL kâr | 202,4 milyon TL zarar | Zarara döndü |
Nakit 206 Milyon TL'den 61,9 Milyon TL'ye Geriledi
Bilanço tarafındaki en dikkat çekici değişimlerden biri nakit pozisyonunda yaşandı. Suwen'in nakit ve nakit benzerleri 2025 sonunda 206,0 milyon TL iken haziran sonunda 61,9 milyon TL'ye düştü.
Böylece altı aylık dönemde nakit pozisyonundaki gerileme yaklaşık yüzde 70 seviyesine ulaştı.
Dönem sonunda banka mevduatı 19,7 milyon TL düzeyinde bulunurken diğer hazır değerlerin 41,8 milyon TL'si ağırlıklı olarak kredi kartı alacaklarından oluştu.
İşletme Faaliyetleri 412,7 Milyon TL Nakit Üretti
Net zarar açıklanmasına rağmen şirketin işletme faaliyetlerinden sağladığı net nakit 412,7 milyon TL oldu. Bu durum operasyonların muhasebe zararından daha güçlü nakit üretebildiğini gösteriyor.
Bununla birlikte yatırım faaliyetlerinden 74,1 milyon TL, finansman faaliyetlerinden ise 453,5 milyon TL net nakit çıkışı gerçekleşti.
Finansman kaynaklı nakit çıkışında 403,5 milyon TL faiz, banka komisyonu ve ücret ödemesi ile 277,2 milyon TL kiralama borcu ödemesi önemli yer tuttu.
| Nakit Akışı | 2025/6 | 2026/6 |
|---|---|---|
| İşletme faaliyetlerinden net nakit | 477,1 milyon TL | 412,7 milyon TL |
| Yatırım faaliyetlerinde kullanılan nakit | -227,7 milyon TL | -74,1 milyon TL |
| Finansman faaliyetlerinden net nakit | -311,6 milyon TL | -453,5 milyon TL |
| Nakit ve nakit benzerlerindeki net değişim | -107,9 milyon TL | -144,1 milyon TL |
Stoklar 2,10 Milyar TL'ye Yükseldi
Suwen'in stokları 2025 sonundaki 1,93 milyar TL'den 2,10 milyar TL'ye yükseldi. Artış yaklaşık yüzde 8,8 oldu.
Toplam stokların yaklaşık 2,02 milyar TL'si ticari mallardan oluşuyor. Ticari mal stokları tek başına 2025 sonundaki 1,65 milyar TL seviyesinden 2,02 milyar TL'ye yükseldi.
Stok artışının aynı dönemde ilk yarı reel satışlarının yüzde 2,7 daraldığı bir ortamda gerçekleşmesi nedeniyle stok devir hızının önümüzdeki çeyreklerde yakından izlenmesi gerekiyor.
Finansal Borçlar Artarken Net Borç Daha Hızlı Yükseldi
TFRS 16 kiralama yükümlülükleri hariç banka ve diğer finansal borçların toplamı 2025 sonunda yaklaşık 1,25 milyar TL seviyesindeyken haziran sonunda 1,29 milyar TL'ye yükseldi.
Finansal borç artışı sınırlı görünmesine rağmen nakit pozisyonunun 206 milyon TL'den 61,9 milyon TL'ye gerilemesi nedeniyle net finansal borç daha belirgin arttı.
| Borçluluk Göstergesi | 2025/12 | 2026/6 | Değişim |
|---|---|---|---|
| Finansal borçlar — TFRS 16 hariç | 1,247 milyar TL | 1,295 milyar TL | +%3,9 |
| Nakit ve nakit benzerleri | 206,0 milyon TL | 61,9 milyon TL | -%70,0 |
| Net finansal borç — TFRS 16 hariç | Yaklaşık 1,041 milyar TL | Yaklaşık 1,233 milyar TL | Yaklaşık +%18,5 |
TL kredilerin haziran sonundaki ağırlıklı ortalama efektif faiz oranı yüzde 42,72 seviyesinde bulunuyor. Bu oran, finansman giderlerinin net kârlılık üzerinde neden güçlü baskı oluşturduğunu açıklayan temel göstergelerden biri.
TFRS 16 Kiralama Yükümlülükleri 911,9 Milyon TL
Suwen'in bilançosu değerlendirilirken mağaza kiralamalarının muhasebeleştirilme yöntemi ayrıca dikkate alınmalı. Şirket, TFRS 16 kapsamında mağaza ve diğer kiralamalarını kullanım hakkı varlığı ve kiralama yükümlülüğü olarak bilançosuna yansıtıyor.
Kullanım hakkı varlıklarının net defter değeri 2025 sonunda 1,48 milyar TL iken 2026 haziran sonunda 1,46 milyar TL oldu.
TFRS 16 kaynaklı kısa ve uzun vadeli kiralama yükümlülüklerinin toplamı ise 2025 sonundaki 1,01 milyar TL'den haziran sonunda 911,9 milyon TL'ye geriledi.
| TFRS 16 Kalemi | 2025/12 | 2026/6 |
|---|---|---|
| Kullanım hakkı varlıkları | 1,480 milyar TL | 1,459 milyar TL |
| Kısa vadeli kiralama borcu | 554,1 milyon TL | 533,8 milyon TL |
| Uzun vadeli kiralama borcu | 458,1 milyon TL | 378,1 milyon TL |
| Toplam kiralama yükümlülüğü | 1,012 milyar TL | 911,9 milyon TL |
İlk yarıda kullanım hakkı varlıkları için 220,0 milyon TL amortisman gideri kaydedildi. Kiralama yükümlülükleri üzerinden hesaplanan faiz gideri ise yaklaşık 94,6 milyon TL oldu.
Bu muhasebe yapısı nedeniyle Suwen gibi yoğun mağazacılık yapan şirketlerde yalnızca raporlanan FAVÖK ve klasik Net Borç/FAVÖK oranına bakmak yeterli olmayabilir. TFRS 16 hariç finansal borç, kira ödemeleri ve işletme nakit akışı birlikte değerlendirilmelidir.
2025 Sonundan Haziran 2026'ya Bilanço Nasıl Değişti?
| Bilanço Kalemi | 2025/12 | 2026/6 | Değişim |
|---|---|---|---|
| Toplam varlıklar | 4,697 milyar TL | 4,581 milyar TL | -%2,5 |
| Dönen varlıklar | 2,470 milyar TL | 2,426 milyar TL | -%1,8 |
| Stoklar | 1,931 milyar TL | 2,101 milyar TL | +%8,8 |
| Nakit | 206,0 milyon TL | 61,9 milyon TL | -%70,0 |
| Kısa vadeli yükümlülükler | 1,927 milyar TL | 2,127 milyar TL | +%10,4 |
| Uzun vadeli yükümlülükler | 830,0 milyon TL | 744,8 milyon TL | -%10,3 |
| Özkaynaklar | 1,940 milyar TL | 1,709 milyar TL | -%11,9 |
Kısa Vadeli Yükümlülükler Yükseldi
Suwen'in kısa vadeli yükümlülükleri 2025 sonunda 1,93 milyar TL iken haziran sonunda 2,13 milyar TL'ye yükseldi.
Aynı dönemde dönen varlıklar 2,47 milyar TL'den 2,43 milyar TL'ye geriledi. Buna göre cari oran yaklaşık 1,28 seviyesinden 1,14 seviyesine indi.
Cari oranın hâlen 1'in üzerinde bulunması kısa vadeli varlıkların kısa vadeli yükümlülükleri karşıladığını gösterse de nakit pozisyonundaki sert gerileme nedeniyle likidite kompozisyonunun önceki döneme göre zayıfladığı görülüyor.
Özkaynaklar 1,71 Milyar TL'ye Geriledi
Şirketin özkaynakları 2025 sonunda 1,94 milyar TL iken haziran sonunda 1,71 milyar TL'ye geriledi. Düşüş yaklaşık yüzde 11,9 oldu.
Bu gerilemede 2026 ilk yarıda oluşan 202,4 milyon TL net zarar ile yabancı para çevrim farkları ve diğer kapsamlı gelir kalemlerindeki olumsuz hareket etkili oldu.
Bununla birlikte 30 Haziran 2026 itibarıyla özkaynaklar, 560 milyon TL olan çıkarılmış sermayenin üzerinde bulunuyor.
Mağaza Sayısı 214'e Yükseldi
Suwen, 2026'nın ilk yarısında mağaza ağını büyütmeye devam etti. Şirketin toplam mağaza ve bayi sayısı 2025 sonundaki 208'den 214'e yükseldi.
Haziran sonunda Türkiye'de 195 mağaza ve bayi, yurtdışında ise toplam 19 mağaza ve bayi bulunuyor. Türkiye'deki toplam satış alanı yaklaşık 24.799 metrekare, yurtiçi ve yurtdışı toplam satış alanı ise yaklaşık 27.031 metrekare seviyesine ulaştı.
İlk yarıda yurtiçinde dört yeni mağaza açılırken iki mağaza kapandı. Yurtdışı franchise ağında ise beş yeni mağaza açıldı.
E-Ticaret Satışların Yüzde 14,6'sını Oluşturdu
Haziran sonu itibarıyla Suwen'in toplam hasılatının yüzde 84,5'i perakende mağazacılıktan, yüzde 14,6'sı e-ticaretten, yüzde 1'e yakını ise diğer kanallardan geldi.
Türkiye operasyonlarının toplam satışlardaki payı yüzde 97,8, uluslararası satışların payı ise yüzde 2,2 seviyesinde kaldı. Bu nedenle yurtdışı mağaza büyümesine rağmen şirket gelirlerinin büyük bölümü hâlen Türkiye pazarına bağlı.
İlk Yarı Kanal Satışlarında Reel Daralma Görüldü
| Satış Kanalı | 2025/6 | 2026/6 | Reel Değişim |
|---|---|---|---|
| Yurtiçi mağazacılık | 2,643 milyar TL | 2,573 milyar TL | -%2,6 |
| E-ticaret | 463 milyon TL | 450 milyon TL | -%2,7 |
| Yurtdışı mağazacılık | 61 milyon TL | 56 milyon TL | -%8,4 |
| Diğer | 14 milyon TL | 14 milyon TL | +%1,2 |
| Toplam | 3,181 milyar TL | 3,094 milyar TL | -%2,7 |
Mağaza sayısındaki artışa karşılık ilk yarı reel satışlarının gerilemesi, yeni mağazaların gelir katkısının önümüzdeki dönemlerde ayrıca izlenmesini gerektiriyor.
İlk Yarı Yatırım Harcamaları 101,2 Milyon TL
Şirket 2026'nın ilk yarısında maddi ve maddi olmayan duran varlıklar için toplam yaklaşık 101,2 milyon TL nakit çıkışı gerçekleştirdi.
Faaliyet raporuna göre yatırım harcamalarının ana odağını yeni mağaza açılışları ve mevcut mağazalara yönelik perakende yatırımları oluşturuyor.
Maddi duran varlık yatırımlarının 81,5 milyon TL'si taşıt, demirbaş ve özel maliyetlerden; maddi olmayan duran varlık yatırımlarının 19,7 milyon TL'si ise haklardan oluştu.
Yatırımcı Bundan Sonra Neyi İzlemeli?
Brüt Marj
İkinci çeyrekte yaklaşık yüzde 55,3'e yükselen brüt marjın üçüncü çeyrekte korunup korunmadığı operasyonel toparlanmanın kalıcılığı açısından önemli olacak.
Satış Büyümesi
Q2'de Q1'e göre yaklaşık yüzde 28,7 artan satışların yıllık reel büyümeye dönüşüp dönüşmediği takip edilmeli.
Finansman Giderleri
İlk yarıda 562,5 milyon TL'ye ulaşan finansman giderlerinin faaliyet kârına oranı kârlılık açısından temel gösterge olmaya devam edecek.
Nakit Pozisyonu
61,9 milyon TL'ye gerileyen nakdin yeniden yükselip yükselmediği ve işletme nakit akışının finansman çıkışlarını karşılayıp karşılamadığı izlenmeli.
Stoklar
2,10 milyar TL'ye yükselen stokların satış büyümesine paralel eritilip eritilmediği ve indirim ihtiyacı yaratıp yaratmadığı takip edilmeli.
Net Finansal Borç
TFRS 16 hariç yaklaşık 1,23 milyar TL'ye yükselen net finansal borcun yönü ve faiz maliyetlerinin azalması önemli olacak.
TFRS 16 Kira Yükü
911,9 milyon TL seviyesindeki kiralama yükümlülüğü ile kira ödemelerinin nakit akışı üzerindeki etkisi birlikte izlenmeli.
Yeni Mağazalar
214 mağazaya ulaşan ağın yeni satış alanları üzerinden ciro ve aynı mağaza satış büyümesine ne ölçüde katkı sağladığı önemli.
Suwen İçin SWOT Analizi
| Güçlü Yönler | Zayıf Yönler |
|---|---|
|
|
| Fırsatlar | Tehditler |
|---|---|
|
|
Suwen'de Operasyonel Toparlanma Güçlendi, Finansman Baskısı Sürüyor
Suwen'in 2026 ilk yarı bilançosu iki farklı görünümü aynı anda barındırıyor. Altı aylık toplam verilere bakıldığında satışlar reel bazda yüzde 2,7 geriledi, esas faaliyet kârı geçen yılın altında kaldı ve şirket 202,4 milyon TL net zarar açıkladı.
Ancak çeyrekler ayrıştırıldığında ikinci çeyrekte belirgin bir toparlanma görülüyor. Hasılat ilk çeyreğe göre yaklaşık yüzde 29, brüt kâr yaklaşık yüzde 47 arttı. Brüt marj yüzde 48,5 seviyesinden yaklaşık yüzde 55,3'e yükselirken ilk çeyrekte zarar üreten esas faaliyetler ikinci çeyrekte 208,3 milyon TL kâra döndü.
Net sonuçta da benzer bir dönüş gerçekleşti. İlk çeyrekte yaklaşık 324 milyon TL zarar açıklayan şirket ikinci çeyrekte 121,7 milyon TL kâr elde etti. Bu nedenle ilk yarıdaki 202,4 milyon TL net zarar, ikinci çeyrekteki operasyonel iyileşmeyi tek başına yansıtmıyor.
Buna karşılık bilanço tarafında riskler devam ediyor. Nakit 61,9 milyon TL'ye gerilerken stoklar 2,10 milyar TL'ye yükseldi. TFRS 16 hariç net finansal borç yaklaşık 1,23 milyar TL seviyesine çıktı. Yüzde 42,72 efektif faizli TL kredi yapısı nedeniyle finansman maliyetleri şirketin faaliyetlerden yarattığı kârın önemli bölümünü tüketiyor.
Şirketin mağazacılık modeli nedeniyle 911,9 milyon TL seviyesindeki TFRS 16 kiralama yükümlülüğü de borçluluk analizinde ayrıca dikkate alınmalı. Bu nedenle Suwen için yalnızca raporlanan FAVÖK'e değil, kiralama ödemeleri sonrası nakit üretimine ve TFRS 16 hariç net finansal borç eğilimine de bakılması gerekiyor.
Sonuç olarak Suwen'in 2026 ikinci çeyrek sonuçları operasyonel toparlanma açısından ilk çeyreğe göre belirgin biçimde daha güçlü bir tablo ortaya koyuyor. Bundan sonraki dönemde asıl belirleyici; ikinci çeyrekte güçlenen brüt marjın korunması, reel satışların yeniden büyümeye geçmesi, stokların kontrol altına alınması ve yüksek finansman giderlerinin azaltılması olacak.
Kaynaklar
- Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. — 1 Ocak-30 Haziran 2026 Ara Hesap Dönemi Konsolide Finansal Tablolar ve Sınırlı Denetim Raporu
- Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. — 1 Ocak-30 Haziran 2026 Ara Dönem Faaliyet Raporu
- Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. — 2025 Yılı Finansal Sonuçları ve Faaliyet Raporu
- Kamuyu Aydınlatma Platformu — Suwen finansal raporları ve şirket bildirimleri
Yasal Uyarı
Bu içerik yalnızca kamuya açıklanan finansal tablolar, faaliyet raporları ve şirket açıklamalarının haber ve genel bilgilendirme amacıyla değerlendirilmesinden oluşmaktadır. Burada yer alan bilgi, değerlendirme ve hesaplamalar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve herhangi bir sermaye piyasası aracının alım veya satımına yönelik tavsiye içermez.
Haberde yer alan finansal veriler Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş.'nin kamuya açıkladığı konsolide finansal tablolar ve faaliyet raporlarından derlenmiştir. Finansal tablolar TMS 29 Yüksek Enflasyonlu Ekonomilerde Finansal Raporlama Standardı kapsamında enflasyon etkisine göre düzeltilmiş tutarları içermektedir.
2025/12 rakamları yıllık veya yıl sonu bilanço değerlerini, 2026/3 rakamları üç aylık dönemi, 2026/6 rakamları ise altı aylık kümülatif dönemi ifade etmektedir. İkinci çeyrek gelir tablosu verileri, şirketin finansal tablolarında ayrıca sunulan 1 Nisan-30 Haziran 2026 dönemini göstermektedir.
Haberde yer alan oran ve değişim hesaplamalarında yuvarlama nedeniyle şirketin finansal tablolarındaki tutarlarla küçük farklılıklar oluşabilir. Gelecek dönem performansı; tüketici talebi, faiz oranları, kira maliyetleri, fiyatlama, stok yönetimi, döviz hareketleri ve genel ekonomik koşullara bağlı olarak değişebilir.