GENTS | 2026/6 BİLANÇO ANALİZİ

GENTS’te İhracat Geriledi, İskontolar Arttı; İkinci Çeyrekte Zarar Yazıldı

GENTAŞ'ın 2026 ilk yarı satışları yüzde 3,61 gerilerken yurt dışı satışlarındaki düşüş ve 295 milyon TL'ye yükselen satış iskontoları öne çıktı. İlk yarıda 189,3 milyon TL konsolide kâr açıklanmasına rağmen kârı büyük ölçüde Gentaş Kimya paylarının değerlemesi taşıdı; ikinci çeyrek tek başına 104,8 milyon TL zararla kapandı.

Gentaş Dekoratif Yüzeyler GENTS 2026 altı aylık bilanço analizi laminat fabrikası ihracat satış iskontoları GENKM payları ve nakit akışı

— Ekonomi365 Haber Merkezi

Borsa İstanbul'da GENTS koduyla işlem gören Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret AŞ, 2026 yılının ilk yarısında 2,64 milyar TL hasılat, 572,1 milyon TL brüt kâr ve 189,3 milyon TL konsolide dönem kârı açıkladı. Ana ortaklığa düşen net kâr ise 203,4 milyon TL oldu. İlk bakışta net kârdaki artış güçlü görünse de finansal tabloların ayrıntıları, kârın önemli bölümünün ana faaliyetlerden değil Gentaş Kimya paylarının gerçeğe uygun değerle değerlenmesinden kaynaklandığını gösterdi.

İlk çeyrekte 274,8 milyon TL konsolide kâr açıklayan şirket, ikinci çeyrekte 104,8 milyon TL zarar yazdı. Ana ortaklık paylarına göre ikinci çeyrek zararı 100,5 milyon TL olarak gerçekleşti. İkinci çeyrekte brüt kâr marjı ve yaklaşık FAVÖK marjı ilk çeyreğe göre toparlansa da yatırım gelirinin tekrarlanmaması, 56,3 milyon TL finansman gideri ve 109,5 milyon TL net parasal pozisyon kaybı dönem sonucunu aşağı çekti.

Satış tarafında ise yurt içi gelirler büyürken ihracat geriledi. Satış iskontolarının geçen yılın aynı dönemindeki 33,3 milyon TL'den 295 milyon TL'ye yükselmesi, net hasılat ve fiyatlama gücü açısından bilançonun en önemli uyarı işaretlerinden biri oldu.

Haberin özeti: GENTS'in ilk yarı hasılatı yüzde 3,61 azalarak 2,64 milyar TL'ye, esas faaliyet kârı yüzde 61,9 düşerek 164,2 milyon TL'ye geriledi. İlk yarıdaki 189,3 milyon TL konsolide kâra karşılık ikinci çeyrekte 104,8 milyon TL zarar oluştu. Şirket net nakit pozisyonunu korusa da serbest nakit akışı 114,8 milyon TL eksiye döndü.

GENTS'in Bilançosu Nasıl Değişti?

GENTAŞ'ın dönem sonlarında açıkladığı finansal durum tabloları, varlık büyüklüğü ve özkaynaklarda artışa işaret ediyor. Ancak TMS 29 kapsamında her dönem farklı satın alma gücüyle raporlandığı için 2025/12, 2026/3 ve 2026/6 tutarlarının nominal değişim oranları tek başına reel büyüme olarak değerlendirilmemeli.

Bilanço Kalemi 2025/12 2026/3 2026/6
Toplam varlıklar 5,47 milyar TL 6,32 milyar TL 6,45 milyar TL
Dönen varlıklar 3,22 milyar TL 3,44 milyar TL 3,44 milyar TL
Nakit ve nakit benzerleri 562,2 milyon TL 548,9 milyon TL 660,5 milyon TL
Kısa vadeli finansal yatırımlar 280,1 milyon TL 366,6 milyon TL 224,8 milyon TL
Ticari alacaklar 856,4 milyon TL 770,6 milyon TL 793,2 milyon TL
Stoklar 1,36 milyar TL 1,58 milyar TL 1,58 milyar TL
Toplam finansal borç 539,3 milyon TL 594,3 milyon TL 706,7 milyon TL
Ticari borçlar 933,8 milyon TL 948,6 milyon TL 826,4 milyon TL
Özkaynaklar 3,57 milyar TL 4,22 milyar TL 4,30 milyar TL

Tablodaki dönem sonu rakamları ilgili finansal raporlarda açıklanan tutarlardır. TMS 29 nedeniyle farklı raporlama tarihlerinin satın alma gücü etkisi bulunmaktadır. Haziran 2026 ile yıl sonu için bire bir değişim hesabında, Haziran raporunda yeniden düzenlenmiş 31 Aralık 2025 rakamları esas alınmalıdır.

İlk Yarı Satışları Yüzde 3,61 Geriledi

GENTAŞ'ın net hasılatı 2026'nın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemindeki 2,74 milyar TL'den 2,64 milyar TL'ye geriledi. Böylece satışlardaki reel düşüş yüzde 3,61 oldu. Brüt kâr 606,5 milyon TL'den 572,1 milyon TL'ye, esas faaliyet kârı ise 431,4 milyon TL'den 164,2 milyon TL'ye indi.

Gelir Tablosu 2025/12 2026/3 2026/6 2026 Q2
Hasılat 5,08 milyar TL 1,23 milyar TL 2,64 milyar TL 1,32 milyar TL
Brüt kâr 1,32 milyar TL 243,1 milyon TL 572,1 milyon TL 312,0 milyon TL
Brüt kâr marjı %25,9 %19,8 %21,7 %23,6
Esas faaliyet kârı 780,4 milyon TL 65,0 milyon TL 164,2 milyon TL 94,6 milyon TL
Esas faaliyet marjı %15,4 %5,3 %6,2 %7,2
Yaklaşık FAVÖK* 957,9 milyon TL 116,2 milyon TL 273,4 milyon TL 152,6 milyon TL
Konsolide net kâr/zarar 228,9 milyon TL 274,8 milyon TL 189,3 milyon TL -104,8 milyon TL
Ana ortaklık net kârı/zararı 259,9 milyon TL 284,0 milyon TL 203,4 milyon TL -100,5 milyon TL

* Yaklaşık FAVÖK, esas faaliyet kârına amortisman ve itfa giderlerinin eklenmesiyle hesaplanmıştır. 2025/12 on iki aylık, 2026/3 üç aylık ve 2026/6 altı aylık dönemleri gösterir; dönem uzunlukları farklıdır.

İkinci Çeyrekte Marjlar Toparlandı, Net Sonuç Zarara Döndü

İlk yarı toplamından ilk çeyrek rakamları çıkarıldığında ikinci çeyrek hasılatı 1,32 milyar TL, brüt kârı 312 milyon TL ve esas faaliyet kârı 94,6 milyon TL olarak hesaplanıyor. Brüt kâr marjı ilk çeyrekteki yüzde 19,8'den yüzde 23,6'ya, esas faaliyet marjı yüzde 5,3'ten yüzde 7,2'ye yükseldi. Yaklaşık FAVÖK marjı da yüzde 9,5'ten yüzde 11,5'e çıktı.

Bu gelişme operasyonel tarafta çeyreklik bir toparlanmaya işaret ediyor. Ancak ikinci çeyrek satışları geçen yılın aynı çeyreğine göre yaklaşık yüzde 8,3 gerilerken esas faaliyet kârı da güçlü şekilde azaldı. Dolayısıyla marj toparlanması olumlu olmakla birlikte şirket henüz 2025'teki yıllık kârlılık seviyelerine dönmüş değil.

İkinci çeyrekte yatırım faaliyetlerinden yalnızca 8,7 milyon TL gelir kaydedildi. Buna karşılık finansman gideri 56,3 milyon TL, net parasal pozisyon kaybı 109,5 milyon TL ve vergi gideri 42,3 milyon TL oldu. Böylece operasyonel marjlardaki iyileşme, finansal ve parasal baskının net sonucu zarara çevirmesini engelleyemedi.

Çeyreklik bilanço mesajı: GENTS'in ikinci çeyreğinde brüt kâr ve yaklaşık FAVÖK marjları ilk çeyreğe göre yükseldi. Buna rağmen GENKM kaynaklı büyük değerleme gelirinin tekrarlanmaması, finansman gideri ve parasal kayıp nedeniyle dönem 104,8 milyon TL konsolide zararla sonuçlandı.

İhracat Geriledi, Yurt İçi Satışlar Arttı

Şirketin faaliyet raporunda açıklanan satış kırılımına göre yurt içi brüt satışlar 2026 ilk yarıda geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 17,3 artarak 1,72 milyar TL'ye ulaştı. Yurt dışı satışlar ise yüzde 7 azalarak 1,20 milyar TL'ye geriledi.

Satış Kırılımı 2025/6 2026/6 Değişim
Yurt içi satışlar 1,46 milyar TL 1,72 milyar TL +%17,3
Yurt dışı satışlar 1,28 milyar TL 1,20 milyar TL -%7,0
Diğer gelirler 25,1 milyon TL 23,5 milyon TL -%6,6
Satış iskontoları -33,3 milyon TL -295,0 milyon TL Belirgin artış
Net hasılat 2,74 milyar TL 2,64 milyar TL -%3,61

Yurt içi ve yurt dışı brüt satışların toplamı içindeki ihracat payı yaklaşık yüzde 46,8'den yüzde 41'e geriledi. GENTAŞ'ın Avrupa pazarındaki konumu ve Gentas Italy üzerinden sahip olduğu üretim altyapısı düşünüldüğünde ihracat payındaki bu düşüş, yılın ikinci yarısında yakından izlenmesi gereken bir operasyonel gösterge niteliğinde.

Satış İskontoları 295 Milyon TL'ye Yükseldi

İlk yarı bilançosunun satış tarafındaki en çarpıcı değişimi iskontolarda görüldü. Satış iskontoları geçen yılın aynı dönemindeki 33,3 milyon TL'den 295 milyon TL'ye çıktı. İskonto tutarı, yurt içi ve yurt dışı satışlar ile diğer gelirlerin toplamının yaklaşık yüzde 10'una ulaştı. Geçen yıl aynı oran yaklaşık yüzde 1,2 seviyesindeydi.

İskontolardaki yükseliş; satış hacmini korumak için yapılan fiyat indirimleri, müşteri karmasındaki değişiklik veya ihracat pazarlarındaki rekabet baskısıyla ilişkili olabilir. Finansal rapor bu artışın ayrıntılı nedenini ayrı bir kalemde açıklamadığı için sonraki faaliyet raporlarında şirket yönetiminin vereceği bilgi önem taşıyor. İskontoların yüksek seviyede kalması net satış büyümesini ve brüt kâr marjını sınırlayabilir.

İlk Yarı Kârını GENKM Değerlemesi Taşıdı

Gentaş Kimya Sanayi ve Ticaret Pazarlama AŞ payları 6 Mart 2026 tarihinde Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Halka arz sonrasında GENTAŞ'ın Gentaş Kimya'daki payı yüzde 14,50'den yüzde 11,83'e geriledi ve şirketin elinde 72 milyon 30 bin adet GENKM payı kaldı.

Aktif bir piyasa oluşmasının ardından bu yatırım özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlar kaleminden çıkarılarak uzun vadeli finansal yatırımlar içinde borsa fiyatıyla izlenmeye başlandı. GENKM paylarının bilanço değeri mart sonunda 962,3 milyon TL, haziran sonunda ise 999,3 milyon TL olarak hesaplandı.

Bu muhasebe değişikliği 2026 ilk yarıda yaklaşık 432,6 milyon TL gerçeğe uygun değer kazancı yarattı. Şirketin toplam yatırım faaliyeti geliri 521,3 milyon TL'ye ulaştı. Söz konusu 432,6 milyon TL değerleme kazancı hariç tutulduğunda, diğer kalemlerin değişmediği varsayımıyla ilk yarı vergi öncesi sonuç yaklaşık 34,4 milyon TL zarara dönüyor.

Bu hesaplama, açıklanan net kârın sürdürülebilirliğini değerlendirirken GENKM etkisinin ana faaliyetlerden ayrıştırılması gerektiğini gösteriyor. Ayrıca GENKM paylarının her bilanço döneminde piyasa fiyatıyla değerlenmesi, ilerleyen çeyreklerde GENTS'in yatırım gelirlerinde ve özkaynaklarında dalgalanma yaratabilir.

Finansal Borçlar Yükseldi, Net Nakit Korundu

GENTAŞ'ın kısa vadeli borçlanmaları haziran sonunda 636,2 milyon TL, uzun vadeli borçların kısa vadeli kısmı 56,1 milyon TL ve uzun vadeli borçlanmaları 14,5 milyon TL oldu. Böylece toplam finansal borç 706,7 milyon TL'ye ulaştı.

Finansal Yapı 2025/12 2026/3 2026/6
Toplam finansal borç 539,3 milyon TL 594,3 milyon TL 706,7 milyon TL
Nakit 562,2 milyon TL 548,9 milyon TL 660,5 milyon TL
Kısa vadeli finansal yatırımlar 280,1 milyon TL 366,6 milyon TL 224,8 milyon TL
Yaklaşık net nakit* 303,0 milyon TL 321,2 milyon TL 178,6 milyon TL

* Nakit ve nakit benzerleri ile kısa vadeli finansal yatırımlar toplamından finansal borçların çıkarılmasıyla hesaplanmıştır. Dönemler arasındaki TMS 29 satın alma gücü farkı dikkate alınmalıdır.

Şirket hâlen finansal borcundan daha fazla nakit ve kısa vadeli finansal yatırıma sahip. Bu nedenle bilanço net borç değil net nakit taşıyor. Ancak Haziran raporunda 31 Aralık 2025 rakamları Haziran 2026 satın alma gücüyle karşılaştırıldığında net nakdin yaklaşık 356,8 milyon TL'den 178,6 milyon TL'ye gerilediği görülüyor. Net nakit tamponundaki yaklaşık yüzde 50'lik düşüş, nakit akışıyla birlikte değerlendirilmesi gereken bir gelişme.

Serbest Nakit Akışı Negatife Döndü

GENTAŞ 2025 yılında işletme faaliyetlerinden 427,8 milyon TL nakit üretmiş, maddi ve maddi olmayan duran varlık yatırımları sonrasında yaklaşık 174,2 milyon TL pozitif serbest nakit akışı sağlamıştı. 2026 yılında ise bu tablo tersine döndü.

Nakit Akışı 2025/12 2026/3 2026/6 2026 Q2
İşletme faaliyetlerinden nakit akışı 427,8 milyon TL -25,0 milyon TL -53,0 milyon TL -28,0 milyon TL
Duran varlık alımları -253,5 milyon TL -43,7 milyon TL -61,8 milyon TL -18,1 milyon TL
Yaklaşık serbest nakit akışı 174,2 milyon TL -68,7 milyon TL -114,8 milyon TL -46,1 milyon TL

İlk yarıda 189,3 milyon TL konsolide dönem kârı açıklanmasına rağmen işletme faaliyetlerinden 53 milyon TL nakit çıkışı gerçekleşti. Ticari alacakların ve stokların nakit akışına olumlu katkısına karşılık ticari borçların azalması 107,4 milyon TL, vergi ödemeleri ise 78,8 milyon TL nakit çıkışı yarattı.

Muhasebe kârı ile nakit üretimi arasındaki bu ayrışma, kâr kalitesi açısından bilançonun en zayıf alanlarından biri. GENTS'in yılın ikinci yarısında yeniden pozitif işletme nakit akışı üretmesi, GENKM kaynaklı değerleme kârından bağımsız finansal gücün teyidi için kritik olacak.

Stoklar Yüksek, Ticari Alacaklar Geriledi

Haziran sonunda stoklar 1,58 milyar TL seviyesinde bulunuyor. Haziran raporunda yeniden düzenlenen 2025 sonu stokları 1,60 milyar TL olduğu için karşılaştırılabilir satın alma gücüyle stoklarda sınırlı bir azalış var. Buna karşılık stok tutarı ilk yarı satışlarının yaklaşık yüzde 60'ına karşılık geliyor ve işletme sermayesi içinde büyük bir ağırlık taşıyor.

Ticari alacaklar yeniden düzenlenmiş yıl sonundaki 1,01 milyar TL'den 793,2 milyon TL'ye geriledi. Ticari borçlar da 1,10 milyar TL'den 826,4 milyon TL'ye düştü. Alacak tahsilatı olumlu olsa da ticari borçlardaki daha güçlü azalma işletme nakit akışını aşağı çekti.

Yatırım Harcamaları Satışların Yüzde 2,3'ünde Kaldı

Grubun yapılmakta olan yatırımları 2025 sonundaki 44,3 milyon TL'den haziran sonunda 76,2 milyon TL'ye yükseldi. İlk yarıda maddi duran varlık alımları 61,6 milyon TL, maddi olmayan duran varlık alımları 240 bin TL seviyesinde gerçekleşti.

Toplam duran varlık yatırımının satışlara oranı yaklaşık yüzde 2,3 oldu. Bu oran, şirketin ağır bir yatırım döneminde bulunmadığını ve mevcut üretim altyapısına kıyasla yatırım harcaması baskısının sınırlı olduğunu gösteriyor. Ancak düşük yatırım ihtiyacına rağmen serbest nakit akışının negatif olması operasyonel nakit üretiminin önemini artırıyor.

Kur Riski Azaldı Ancak Devam Ediyor

Grubun net yabancı para açık pozisyonu, Haziran raporunda yeniden düzenlenen 2025 sonundaki 488,6 milyon TL'den 264 milyon TL'ye geriledi. Döviz açığındaki yaklaşık yüzde 46'lık azalma olumlu. Buna rağmen şirket döviz kurlarındaki yükselişe karşı tamamen korunaklı değil.

İhracat gelirleri doğal koruma sağlasa da ihracatın gerilemesi ve döviz cinsinden finansal yükümlülükler kur riskini canlı tutuyor. İlk yarıda 1,13 milyar TL ihracata karşılık 637,2 milyon TL ithalat gerçekleştirildi.

Temettü Geçmişi ve Sermaye Yapısı

GENTAŞ'ın ödenmiş sermayesi 750 milyon TL seviyesinde bulunuyor. Şirket 2025 yılında 450 milyon TL bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirerek sermayesini 300 milyon TL'den 750 milyon TL'ye çıkardı. 2026 ilk yarısında yeni bir sermaye piyasası aracı çıkarılmadı ve bedelli ya da bedelsiz sermaye artırımı yapılmadı.

Yıl Dağıtılan Temettü Sermayeye Oranı
2021 25,0 milyon TL %12,50
2022 103,5 milyon TL %46,17
2023 50,0 milyon TL %16,67
2024 90,0 milyon TL %30,00
2025 117,6 milyon TL %15,69

Şirketin son beş yılda kesintisiz temettü dağıtması, düzenli kâr payı geçmişine işaret ediyor. 2026 ilk yarı özkaynak değişim tablosunda 116,1 milyon TL temettü ödemesi yer aldı. Bununla birlikte gelecek dönem temettü kapasitesi yalnızca muhasebe kârına değil, işletme nakit akışının yeniden pozitife dönmesine de bağlı olacak.

GENTS Yatırımcısı Bundan Sonra Neyi İzlemeli?

Satış İskontoları

295 milyon TL'ye yükselen iskontoların normalleşip normalleşmediği, net satış ve fiyatlama gücü açısından izlenmeli.

İhracat

Yüzde 7 gerileyen yurt dışı satışların ve yaklaşık yüzde 41'e düşen ihracat payının yeniden yükselmesi önemli olacak.

Operasyonel Marj

İkinci çeyrekte yüzde 23,6'ya çıkan brüt marjın sonraki çeyreklerde korunması, toparlanmanın kalıcılığını gösterecek.

Nakit Akışı

İlk yarıda eksi 53 milyon TL olan işletme nakit akışının pozitife dönmesi, kâr kalitesi açısından kritik.

GENKM Değerlemesi

GENKM pay fiyatındaki değişim GENTS'in yatırım gelirinde ve özkaynaklarında yeni dalgalanmalara yol açabilir.

Net Nakit

178,6 milyon TL'ye gerileyen yaklaşık net nakit pozisyonunun yeniden güçlenip güçlenmediği takip edilmeli.

Stoklar

1,58 milyar TL seviyesindeki stokların satışa ve nakde dönüşme hızı işletme sermayesi açısından önem taşıyor.

Parasal Kayıp

İlk yarıda 189,4 milyon TL'ye ulaşan net parasal kaybın kârlılık üzerindeki baskısı yakından izlenmeli.

GENTS İçin SWOT Analizi

Güçlü Yönler Zayıf Yönler
  • Finansal borçtan yüksek nakit ve kısa vadeli yatırım toplamı
  • 1,92 seviyesindeki cari oran ve güçlü özkaynak yapısı
  • Yaklaşık 999 milyon TL değerindeki likit GENKM yatırımı
  • İkinci çeyrekte brüt ve yaklaşık FAVÖK marjlarının toparlanması
  • Satışların yaklaşık yüzde 41'ini oluşturan ihracat kapasitesi
  • Düşük yatırım harcaması/satış oranı
  • Son beş yıldaki kesintisiz temettü geçmişi
  • İlk yarı satışlarının yüzde 3,61 gerilemesi
  • 2025'e göre operasyonel marjlardaki belirgin düşüş
  • İşletme ve serbest nakit akışının negatife dönmesi
  • İkinci çeyrekte 104,8 milyon TL konsolide zarar
  • Net kârın büyük ölçüde GENKM değerleme kazancına dayanması
  • Satış iskontolarının 295 milyon TL'ye yükselmesi
  • Net nakit tamponunun daralması
Fırsatlar Tehditler
  • GENKM paylarının gerektiğinde nakde çevrilebilecek varlık olması
  • İkinci çeyrekte başlayan marj toparlanmasının devam etmesi
  • İhracat pazarlarında talebin ve satış hacminin güçlenmesi
  • Satış iskontolarının normalleşmesiyle kârlılığın hızlanması
  • Büyük yeni yatırım gerektirmeden nakit üretimine dönme potansiyeli
  • Yurt içi satışlardaki çift haneli büyümenin sürmesi
  • GENKM pay fiyatındaki düşüşün bilanço ve kârda oynaklık yaratması
  • 264 milyon TL seviyesindeki net yabancı para açık pozisyonu
  • Yüksek faizler ve TL kredi maliyetleri
  • Net parasal kaybın kârlılık üzerindeki yüksek baskısı
  • İhracat hacmindeki gerilemenin devam etmesi
  • İskonto baskısının kalıcı hâle gelmesi
  • Stokların beklenen hızda nakde dönüşmemesi

GENTS’te Manşet Kâr Güçlü, Operasyonel Tablo Temkin Gerektiriyor

GENTAŞ'ın 2026 ilk yarı bilançosu iki farklı görünüm sunuyor. Bilanço tarafında 4,30 milyar TL özkaynak, 1,92 cari oran, net nakit pozisyonu ve yaklaşık 999 milyon TL değerindeki GENKM payları finansal dayanıklılığı destekliyor. İkinci çeyrekte brüt kâr ve yaklaşık FAVÖK marjlarının ilk çeyreğe göre yükselmesi de üretim faaliyetlerinde toparlanma sinyali verdi.

Buna karşılık satışların reel olarak gerilemesi, ihracat payındaki düşüş, 295 milyon TL'ye ulaşan satış iskontoları ve negatif serbest nakit akışı bilançonun zayıf taraflarını oluşturuyor. İlk yarı net kârının büyük ölçüde GENKM paylarının değerleme kazancıyla oluşması nedeniyle açıklanan kârı doğrudan sürdürülebilir ana faaliyet kârı olarak okumak doğru olmayacak.

İkinci çeyrekte 104,8 milyon TL zarar yazılması bu ayrışmayı daha görünür hâle getirdi. Değerleme gelirinin tekrarlanmadığı dönemde finansman gideri, parasal kayıp ve vergi yükü operasyonel kârı aştı. Bu nedenle şirketin ikinci yarı performansında yalnızca net kâr değil, GENKM etkisi hariç esas faaliyet kârı ve işletme nakit akışı izlenmeli.

GENTS, güçlü özkaynak ve finansal yatırımları sayesinde yüksek borç riski taşıyan bir bilanço görünümünde değil. Ancak şirketin yeniden güçlü kâr üretimi sınıfına girebilmesi için satış iskontolarını azaltması, ihracatı toparlaması, ikinci çeyrekte yükselen operasyonel marjları koruması ve serbest nakit akışını pozitife çevirmesi gerekiyor.

Sonuç olarak GENTS'in 2026 ilk yarı bilançosu, güçlü görünen manşet kârın altında temkin gerektiren bir operasyonel tabloya işaret ediyor. GENKM yatırımı önemli bir finansal varlık ve potansiyel likidite kaynağı olsa da uzun vadeli bilanço kalitesini laminat, Wermodin ve mobilya faaliyetlerinin sürdürülebilir nakit üretimi belirleyecek.

Kaynaklar

  • Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret AŞ — 1 Ocak - 30 Haziran 2026 dönemine ait sınırlı denetimden geçmiş konsolide finansal tablolar ve dipnotları
  • Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret AŞ — 1 Ocak - 30 Haziran 2026 Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu
  • Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret AŞ — 31 Mart 2026 ara dönem finansal tabloları ve dipnotları
  • Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret AŞ — 31 Aralık 2025 konsolide finansal tabloları ve bağımsız denetçi raporu
  • Kamuyu Aydınlatma Platformu — GENTS ve GENKM finansal raporları ile şirket bildirimleri