Gediz Ambalaj’da Satışlar Yatay Seyretti; Stok ve Tahsilat Süresi Yakından İzleniyor
Gediz Ambalaj'ın 2026 ilk yarı konsolide satışları 680,9 milyon TL olurken, geçen yılın aynı dönemine göre reel artış sınırlı kaldı. Stoklar 373,1 milyon TL'ye, ticari alacaklar 425,6 milyon TL'ye yükselirken ortalama tahsilat süresi 70 günden 102 güne çıktı. Buna karşılık düşük finansal borç, 1,45 milyar TL özkaynak, güçlü net işletme sermayesi ve ikinci çeyrekteki marj toparlanması bilançonun güçlü taraflarını oluşturdu.
— Ekonomi365 Haber Merkezi
Borsa İstanbul'da GEDZA koduyla işlem gören Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ, 2026 yılının ilk yarısında konsolide satışlarını reel olarak büyük ölçüde korurken bilanço kompozisyonunda stoklar ve ticari alacakların ağırlığı arttı.
Şirketin ilk yarı hasılatı geçen yılın aynı dönemindeki 656,25 milyon TL'den 680,87 milyon TL'ye yükseldi. TMS 29 kapsamında enflasyona göre düzeltilmiş veriler üzerinden hesaplandığında yıllık satış artışı yaklaşık yüzde 3,8 seviyesinde kaldı.
Satışlardaki sınırlı artışa karşılık stokların 2025 sonundan haziran sonuna kadar 264,7 milyon TL'den 373,1 milyon TL'ye yükselmesi ve ortalama tahsilat süresinin 102 güne çıkması işletme sermayesi yönetimini bilançonun temel izleme başlıklarından biri haline getirdi.
GEDZA'nın Bilançosu 2025 Sonundan Haziran 2026'ya Nasıl Değişti?
Gediz Ambalaj finansal tablolarında TMS 29 Yüksek Enflasyonlu Ekonomilerde Finansal Raporlama Standardı uygulanıyor. Bu nedenle önceki dönem tutarları ilgili raporlama tarihinin satın alma gücüne göre yeniden ifade ediliyor.
Aşağıdaki karşılaştırma bilanço kalemlerinin dönemler itibarıyla yönünü göstermek amacıyla hazırlanmıştır. 2026/3 ve 2026/6 raporlarındaki karşılaştırmalı 2025 yıl sonu rakamlarında TMS 29 kaynaklı farklılıklar bulunabileceği dikkate alınmalıdır.
| Bilanço Kalemi | 2025/12 | 2026/3 | 2026/6 | Genel Eğilim |
|---|---|---|---|---|
| Nakit ve nakit benzerleri | 197,5 milyon TL | 123,7 milyon TL | 116,6 milyon TL | Geriledi |
| Kısa vadeli finansal yatırımlar | 132,3 milyon TL | 158,6 milyon TL | 164,3 milyon TL | Arttı |
| Ticari alacaklar | 347,5 milyon TL | 368,1 milyon TL | 425,6 milyon TL | Arttı |
| Stoklar | 264,7 milyon TL | 282,6 milyon TL | 373,1 milyon TL | Belirgin arttı |
| Dönen varlıklar | 974,3 milyon TL | 952,6 milyon TL | 1,12 milyar TL | Güçlü |
| Toplam varlıklar | 1,77 milyar TL | 1,78 milyar TL | 1,91 milyar TL | Arttı |
| Kısa vadeli yükümlülükler | 251,1 milyon TL | 244,5 milyon TL | 314,1 milyon TL | İkinci çeyrekte arttı |
| Toplam finansal borç | 35,9 milyon TL | 19,5 milyon TL | 29,5 milyon TL | Düşük seviyede |
| Özkaynaklar | 1,42 milyar TL | 1,33 milyar TL | 1,45 milyar TL | Güçlü |
GEDZA'nın toplam aktifleri haziran sonunda 1,91 milyar TL'ye ulaştı. Toplam özkaynakların 1,45 milyar TL olması, aktiflerin yaklaşık yüzde 76'sının özkaynaklarla finanse edildiğini gösteriyor.
Satışlar İlk Yarıda Reel Olarak Yatay Seyretti
GEDZA'nın 2026 ilk yarı konsolide hasılatı 680,87 milyon TL olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı döneminde TMS 29 düzeltilmiş satışlar 656,25 milyon TL düzeyindeydi.
Böylece yıllık satış artışı yaklaşık yüzde 3,8 seviyesinde kaldı. Yüksek enflasyon muhasebesi dikkate alındığında şirketin satışlarının reel anlamda büyük ölçüde yatay seyrettiği görülüyor.
| Gelir Tablosu | 2026/3 | 2026/6 Kümülatif | Yaklaşık 2026/2Ç |
|---|---|---|---|
| Hasılat | 312,2 milyon TL | 680,9 milyon TL | 368,7 milyon TL |
| Brüt kâr | 74,6 milyon TL | 207,8 milyon TL | 133,2 milyon TL |
| Esas faaliyet kârı | 50,4 milyon TL | 143,4 milyon TL | Yaklaşık 93,0 milyon TL |
| Ana ortaklık net kârı | 3,4 milyon TL | 29,4 milyon TL | Yaklaşık 26,0 milyon TL |
İkinci çeyrek değerleri, altı aylık kümülatif finansal sonuçlardan ilk çeyrek sonuçlarının çıkarılması yoluyla yaklaşık olarak hesaplanmıştır. Yuvarlama nedeniyle küçük farklılıklar oluşabilir.
İkinci Çeyrekte Brüt Marj Toparlandı
İlk çeyrekte GEDZA'nın 312,2 milyon TL satışına karşılık 74,6 milyon TL brüt kâr elde etmesi, yaklaşık yüzde 23,9 brüt kâr marjına işaret etmişti.
Altı aylık sonuçlardan ilk çeyrek çıkarıldığında ikinci çeyrekte yaklaşık 368,7 milyon TL satışa karşılık 133,2 milyon TL brüt kâr oluştuğu hesaplanıyor.
Buna göre ikinci çeyrek brüt kâr marjı yaklaşık yüzde 36 seviyesine yükseldi. İlk çeyrekteki marj baskısına kıyasla ikinci çeyrekte belirgin bir operasyonel toparlanma görülüyor.
İlk Yarı Brüt Kârı 207,8 Milyon TL Oldu
Altı aylık brüt kâr geçen yılın aynı dönemindeki 217,1 milyon TL'den 207,8 milyon TL'ye geriledi.
GEDZA'nın ilk yarı brüt kâr marjı yaklaşık yüzde 30,5 seviyesinde gerçekleşirken geçen yılın aynı döneminde bu oran yaklaşık yüzde 33 seviyesindeydi.
Bu nedenle ikinci çeyrekte görülen güçlü marj toparlanmasına rağmen altı aylık toplam performansta geçen yılın marj seviyesinin henüz yakalanamadığı görülüyor.
Esas Faaliyet Kârı Yıllık Bazda Geriledi
GEDZA'nın esas faaliyet kârı geçen yılın ilk yarısındaki 205,15 milyon TL seviyesinden 143,43 milyon TL'ye geriledi.
Böylece esas faaliyet kârında yıllık bazda yaklaşık yüzde 30 azalış gerçekleşti.
Buna karşılık ikinci çeyreğin tek başına yaklaşık 93 milyon TL esas faaliyet kârı üretmiş olması, yılın ilk üç ayındaki zayıf operasyonel görünümün ikinci çeyrekte belirgin ölçüde iyileştiğini gösteriyor.
Ana Ortaklık Net Kârı 29,4 Milyon TL
GEDZA'nın ana ortaklık paylarına düşen ilk yarı net kârı 29,44 milyon TL olarak gerçekleşti.
Geçen yılın aynı dönemindeki 30,48 milyon TL net kâr dikkate alındığında ana ortaklık net kârı yıllık bazda büyük ölçüde yatay kaldı.
Vergi öncesi kâr ise finansman giderleri ile parasal kaybın geçen yıla göre azalmasının katkısıyla 100,9 milyon TL'den 120,3 milyon TL'ye yükseldi.
Finansman Giderleri Belirgin Şekilde Geriledi
GEDZA'nın ilk yarı finansman giderleri geçen yılın aynı dönemindeki 60,44 milyon TL'den 13,70 milyon TL'ye geriledi.
| Finansman Gideri | 2025/6 | 2026/6 |
|---|---|---|
| Kur farkı giderleri | 34,9 milyon TL | 9,7 milyon TL |
| Faiz giderleri | 21,3 milyon TL | 0,6 milyon TL |
| Diğer finansman giderleri | 4,3 milyon TL | 3,4 milyon TL |
| Toplam | 60,4 milyon TL | 13,7 milyon TL |
Özellikle faiz giderlerindeki belirgin düşüş, şirketin düşük finansal borçluluk yapısının gelir tablosuna olumlu yansımasını gösteriyor.
Stoklar 373,1 Milyon TL'ye Yükseldi
GEDZA bilançosunda haziran döneminin en dikkat çekici kalemlerinden biri stoklardaki artış oldu.
Stoklar 2025 sonundaki 264,7 milyon TL seviyesinden ilk çeyrekte 282,6 milyon TL'ye, haziran sonunda ise 373,1 milyon TL'ye çıktı.
Böylece yılbaşından haziran sonuna kadar stoklarda yaklaşık 108,4 milyon TL artış gerçekleşti.
Ticari Alacaklar 425,6 Milyon TL'ye Çıktı
Ticari alacaklar 2025 sonundaki 347,5 milyon TL'den ilk çeyrekte 368,1 milyon TL'ye, haziran sonunda ise 425,6 milyon TL'ye yükseldi.
Alacaklardaki büyümenin satış artışından daha hızlı gerçekleşmesi tahsilat süresine de yansıdı.
Ortalama Tahsilat Süresi 102 Güne Yükseldi
GEDZA'nın ortalama tahsilat süresi 2025'in ilk yarısındaki 70,05 günden 102,19 güne yükseldi.
| Faaliyet Verimliliği | 2025/6 | 2026/6 |
|---|---|---|
| Alacak devir hızı | 2,57 | 1,76 |
| Ortalama alacaklar | 255,4 milyon TL | 386,5 milyon TL |
| Ortalama tahsilat süresi | 70,05 gün | 102,19 gün |
Böylece müşterilerden tahsilat süresi yaklaşık 32 gün uzamış oldu.
Şirket yönetimi faaliyet raporunda bu gelişmeyi piyasadaki sıkışıklıkla ilişkilendirirken tahsilat süresindeki uzamanın tedarikçi vadelerine yansıtılmaya çalışıldığını belirtiyor.
Faaliyet Nakit Akışı Negatife Döndü
GEDZA 2026'nın ilk yarısında işletme faaliyetlerinden 108,3 milyon TL net nakit çıkışı kaydetti.
Geçen yılın aynı döneminde işletme faaliyetlerinden 63,9 milyon TL pozitif nakit akışı bulunuyordu.
Nakit akışındaki bozulmanın temel nedenlerinden biri işletme sermayesindeki 239,9 milyon TL'lik negatif değişim oldu.
Özellikle ticari alacaklarda ve stoklarda gerçekleşen artış, faaliyetlerden yaratılan muhasebe kârının nakde dönüşümünü sınırladı.
| Nakit Akışı | 2025/6 | 2026/6 |
|---|---|---|
| İşletme faaliyetlerinden nakit akışı | +63,9 milyon TL | -108,3 milyon TL |
| Yatırım faaliyetlerinden nakit akışı | -12,6 milyon TL | -0,9 milyon TL |
| Finansman faaliyetlerinden nakit akışı | -11,1 milyon TL | -1,5 milyon TL |
| Dönem sonu nakit | 307,3 milyon TL | 116,6 milyon TL |
Nakit Geriledi Ancak Finansal Yatırımlar Arttı
GEDZA'nın nakit ve nakit benzerleri 2025 sonundaki 197,5 milyon TL seviyesinden 116,6 milyon TL'ye geriledi.
Buna karşılık kısa vadeli finansal yatırımlar 132,3 milyon TL'den 164,3 milyon TL'ye yükseldi.
Böylece nakit ve kısa vadeli finansal yatırımların toplamı yaklaşık 280,8 milyon TL seviyesinde bulunuyor.
Finansal Borç Yalnızca 29,5 Milyon TL
GEDZA'nın finansal yapısındaki en güçlü unsurlardan biri düşük finansal borçluluk olmaya devam ediyor.
Toplam finansal borçlanmalar haziran sonunda yaklaşık 29,5 milyon TL seviyesinde bulunuyor.
| Finansal Pozisyon | 2025/12 | 2026/3 | 2026/6 |
|---|---|---|---|
| Finansal borçlar | 35,9 milyon TL | 19,5 milyon TL | 29,5 milyon TL |
| Nakit | 197,5 milyon TL | 123,7 milyon TL | 116,6 milyon TL |
| Finansal yatırımlar | 132,3 milyon TL | 158,6 milyon TL | 164,3 milyon TL |
| Nakit + finansal yatırım - borç | Yaklaşık 293,9 milyon TL | Yaklaşık 262,8 milyon TL | Yaklaşık 251,3 milyon TL |
Finansal yatırımlar da likit kaynaklara dahil edildiğinde GEDZA'nın yaklaşık 251 milyon TL net likit pozisyonu bulunuyor.
Bu nedenle şirket açısından mevcut durumda temel bilanço riski finansal borçtan çok işletme sermayesi ve nakdin stok ile alacaklara bağlanması olarak öne çıkıyor.
Net İşletme Sermayesi 804,6 Milyon TL
GEDZA'nın dönen varlıkları haziran sonunda 1,12 milyar TL, kısa vadeli yükümlülükleri ise 314,1 milyon TL düzeyinde gerçekleşti.
Böylece şirketin net işletme sermayesi 804,6 milyon TL'ye ulaştı.
Cari oran ise 3,56 seviyesinde bulunuyor. Bu oran kısa vadeli yükümlülüklerin karşılanması açısından güçlü bir likidite tamponuna işaret ediyor.
Özkaynaklar 1,45 Milyar TL'ye Yükseldi
GEDZA'nın konsolide özkaynakları haziran sonunda 1,45 milyar TL seviyesine ulaştı.
Toplam aktiflerin 1,91 milyar TL olduğu dikkate alındığında özkaynakların aktiflere oranı yaklaşık yüzde 76 seviyesinde bulunuyor.
Şirketin 46,656 milyon TL ödenmiş sermayesine karşılık özkaynak büyüklüğünün 1,45 milyar TL seviyesinde olması finansal kaldıraç ihtiyacını sınırlayan önemli bir bilanço avantajı oluşturuyor.
GES Elektrik Tüketiminin Yüzde 44'ünü Karşıladı
GEDZA'nın çatı üstü güneş enerji santrali yatırımı 2024 yılında tamamlanarak devreye alınmıştı.
Ana şirketin 1 Ocak-30 Haziran 2026 dönemindeki toplam elektrik tüketiminin yüzde 44'ü GES üretiminden karşılandı.
Enerji maliyetlerinin plastik ve ambalaj sektöründe önemli üretim girdilerinden biri olması nedeniyle GES üretiminin artması şirketin enerji maliyetlerini sınırlama ve marjlarını destekleme potansiyeli taşıyor.
Yeni Levha Şekillendirme Makinesi Sevkiyat Aşamasında
Gediz Plastik'in 600557 sayılı tevsi yatırım teşvik belgesi kapsamında planlanan yatırımları da devam ediyor.
Teşvik kapsamında alınması planlanan 2.500 x 2.000 mm levha şekillendirme makinesinin imalatı Çin'de tamamlandı.
Şirket açıklamasına göre makinenin deneme üretimleri olumlu sonuçlandı ve ekipman sevkiyat aşamasına geldi.
Aynı teşvik belgesi kapsamında bir adet elektrikli forklift ve bir adet plastik kırma makinesi de alındı.
Ana Şirkette Üretim ve Satış Miktarı Geriledi
GEDZA'nın ana ortaklık seviyesindeki polipropilen levha üretimi 2025'in ilk yarısındaki yaklaşık 1.240 tondan 1.137 tona geriledi.
Aynı dönemde polipropilen levha satış miktarı 1.171 tondan 1.061 tona düştü.
| Ana Şirket Polipropilen Levha | 2026/1Ç | 2026/2Ç | 2026 İlk Yarı |
|---|---|---|---|
| Üretim | 590.570 kg | 546.155 kg | 1.136.725 kg |
| Satış | 604.465 kg | 456.786 kg | 1.061.251 kg |
Fiziksel satış miktarındaki gerilemeye rağmen konsolide cironun geçen yıl seviyesini koruması ürün fiyatlaması, ürün karması ve bağlı ortaklık katkısının finansal sonuçlar açısından önemini artırıyor.
Gediz Plastik'te Üretim İkinci Çeyrekte Arttı
Bağlı ortaklık Gediz Plastik Petrol Turizm Ticaret AŞ, 2026'nın ilk yarısında toplam 1.539 ton üretim ve 1.442 ton satış gerçekleştirdi.
| Gediz Plastik | 2026/1Ç | 2026/2Ç | 2026 İlk Yarı |
|---|---|---|---|
| Üretim | 747.363 kg | 791.909 kg | 1.539.272 kg |
| Satış | 725.523 kg | 716.643 kg | 1.442.166 kg |
Gediz Plastik ikinci çeyrekte üretimini ilk çeyreğe göre artırırken satış tonajı büyük ölçüde yatay seyretti.
İhracatın Payı Yüzde 30 Seviyesinde
GEDZA yönetimi, 2026 ilk yarısında konsolide satışların yaklaşık yüzde 30'unun ihracattan geldiğini açıkladı.
Şirket; beyaz eşya, otomotiv, lojistik, cam, demir-çelik, tarım, ilaç ve çeşitli endüstriyel uygulamalara yönelik polipropilen levha ve şekillendirilmiş ürünler üretiyor.
Türkiye Şişe ve Cam Sanayi AŞ ile mevcut mal satış sözleşmesi 2025-2026 dönemini kapsarken şirket farklı sektörlere yapılan satışlarla müşteri çeşitliliğini korumaya çalışıyor.
Beyaz Eşya Sektöründeki Daralma Yakından İzleniyor
GEDZA'nın önemli müşteri gruplarından biri olan beyaz eşya sektöründe 2026'nın ilk yarısında üretim ve ihracatta belirgin gerileme yaşandı.
| Türkiye Beyaz Eşya Sektörü | 2026 İlk Yarı Değişim |
|---|---|
| Üretim | -%15 |
| İç satış | -%7 |
| İhracat | -%19 |
Beyaz eşya sektöründeki hacim kaybı GEDZA açısından talep tarafındaki temel risklerden biri olarak öne çıkıyor. Şirketin farklı sektörlere satış yapabilmesi ve yaklaşık yüzde 30 ihracat payına sahip olması bu riski kısmen çeşitlendiriyor.
GEDZA'da Bundan Sonra Neler İzlenmeli?
Stoklar
373,1 milyon TL'ye yükselen stokların üçüncü çeyrekte satışa ve nakde ne ölçüde dönüştüğü takip edilmeli.
Tahsilat Süresi
70 günden 102 güne yükselen ortalama tahsilat süresinin yeniden gerileyip gerilemediği önemli olacak.
Ticari Alacaklar
425,6 milyon TL'ye çıkan ticari alacakların satışlardan daha hızlı büyümeye devam edip etmediği izlenmeli.
Nakit Akışı
İlk yarıda oluşan 108,3 milyon TL negatif faaliyet nakit akışının üçüncü çeyrekte pozitife dönüp dönmediği kritik olacak.
Brüt Marj
İkinci çeyrekte yaklaşık yüzde 36'ya yükseldiği hesaplanan brüt marjın sürdürülebilirliği izlenmeli.
Satış Hacmi
Ana şirkette gerileyen üretim ve satış tonajının üçüncü çeyrekte toparlanıp toparlanmadığı takip edilmeli.
GES Katkısı
Elektrik tüketiminin yüzde 44'ünü karşılayan GES'in enerji maliyetleri ve brüt marj üzerindeki etkisi izlenmeli.
Yeni Makine
Sevkiyat aşamasındaki levha şekillendirme makinesinin devreye alınma tarihi ve kapasiteye katkısı takip edilmeli.
GEDZA İçin SWOT Analizi
| Güçlü Yönler | Zayıf Yönler |
|---|---|
|
|
| Fırsatlar | Tehditler |
|---|---|
|
|
GEDZA'da Finansal Yapı Güçlü; İşletme Sermayesi Nakit Akışını Baskılıyor
GEDZA'nın 2026 ilk yarı bilançosu iki farklı görünümü aynı anda ortaya koyuyor. Şirket bir tarafta düşük finansal borç, yüksek özkaynak ve güçlü likidite oranlarıyla sağlam bir bilanço yapısını koruyor.
Diğer tarafta ise stokların 373,1 milyon TL'ye, ticari alacakların 425,6 milyon TL'ye yükselmesi ve tahsilat süresinin 102 güne çıkması işletme sermayesi ihtiyacını artırıyor.
Bu gelişmelerin sonucu olarak şirket ilk yarıda 30,6 milyon TL konsolide dönem kârı açıklamasına rağmen işletme faaliyetlerinden 108,3 milyon TL nakit çıkışı kaydetti.
Finansal borcun yalnızca 29,5 milyon TL olması nedeniyle mevcut tabloda borçluluk ana risk olarak görünmüyor. Nakit ve finansal yatırımlar birlikte değerlendirildiğinde şirket finansal borcunun oldukça üzerinde likit varlık taşıyor.
Operasyonel tarafta ise ilk çeyrekte görülen marj baskısının ikinci çeyrekte belirgin şekilde azaldığı görülüyor. Altı aylık finansallardan yapılan hesaplamaya göre ikinci çeyrek brüt kâr marjı yaklaşık yüzde 36 düzeyinde gerçekleşti.
Buna karşılık ilk yarının tamamında satışların reel olarak büyük ölçüde yatay kalması, ana şirkette fiziksel üretim ve satış miktarının gerilemesi büyümenin henüz güçlü bir hacim artışına dayanmadığını gösteriyor.
Bu nedenle GEDZA açısından üçüncü çeyrekte yalnızca satış ve net kâr rakamları değil; stokların seviyesi, alacakların tahsil hızı, faaliyet nakit akışı ve ikinci çeyrekte toparlanan marjların korunup korunamadığı birlikte değerlendirilmesi gereken temel göstergeler olacak.
Kaynaklar
- Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ ve Bağlı Ortaklıkları — 30 Haziran 2026 Konsolide Finansal Tablolar ve Sınırlı Bağımsız Denetim Raporu
- Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ — 1 Ocak-30 Haziran 2026 Ara Hesap Dönemi Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu
- Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ ve Bağlı Ortaklıkları — 31 Mart 2026 Konsolide Finansal Tabloları
- Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ — 2025 Yılı Finansal Tabloları ve Faaliyet Raporu
- Kamuyu Aydınlatma Platformu — GEDZA finansal raporları ve şirket bildirimleri
Yasal Uyarı
Bu içerik yalnızca kamuya açıklanan finansal tablolar, faaliyet raporları ve şirket açıklamalarının haber ve genel bilgilendirme amacıyla değerlendirilmesinden oluşmaktadır. Burada yer alan bilgi, değerlendirme ve hesaplamalar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve herhangi bir sermaye piyasası aracının alım veya satımına yönelik tavsiye içermez.
Haberde yer alan finansal veriler Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ'nin kamuya açıkladığı konsolide finansal tablolar, dipnotlar ve faaliyet raporlarından derlenmiştir.
Şirket TMS 29 Yüksek Enflasyonlu Ekonomilerde Finansal Raporlama Standardı'nı uygulamaktadır. Bu nedenle geçmiş dönem finansal verileri ilgili raporlama tarihindeki Türk lirasının satın alma gücüne göre yeniden ifade edilebilmektedir.
Bu sebeple 2025/12 dönemine ilişkin karşılaştırmalı bilanço tutarları 2026/3 ve 2026/6 finansal raporlarında farklı düzeltme katsayıları nedeniyle değişiklik gösterebilir. Haberde dönemler arasındaki ana finansal eğilimlerin değerlendirilmesine ağırlık verilmiştir.
2025/12 sonuçları 12 aylık, 2026/3 sonuçları üç aylık ve 2026/6 sonuçları altı aylık kümülatif dönemleri kapsamaktadır. Gelir tablosu kalemlerinde farklı dönem uzunlukları doğrudan karşılaştırılmamalıdır.
Haberde belirtilen yaklaşık ikinci çeyrek hasılat, brüt kâr, esas faaliyet kârı ve net kâr değerleri; 2026/6 kümülatif sonuçlarından 2026/3 sonuçlarının çıkarılması suretiyle hesaplanmıştır. Yuvarlama nedeniyle küçük farklılıklar oluşabilir.
Geleceğe ilişkin yatırım, üretim, kapasite, GES katkısı, ihracat ve operasyonel beklentiler mevcut şirket açıklamalarına dayanmaktadır. Gerçekleşmeler ekonomik koşullar, talep, kur, hammadde ve enerji fiyatları ile diğer piyasa koşullarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.