Consus Enerji 2026 İlk Yarıda 22,8 Milyon TL Kâr Açıkladı; Esas Faaliyet Zararı Sürdü
Consus Enerji, 2026'nın ilk yarısında 868,5 milyon TL hasılat, 193,8 milyon TL FAVÖK ve 22,8 milyon TL konsolide net kâr açıkladı. FAVÖK marjı ikinci çeyrekte toparlanırken esas faaliyet zararı sürdü; Bahamalar yatırımının hızlanmasıyla nakit 1,19 milyar TL'ye geriledi, net borç ise 5,57 milyar TL'ye yükseldi.
— Ekonomi365 Haber Merkezi
Borsa İstanbul'da CONSE koduyla işlem gören Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri AŞ'nin 2026 ilk yarı finansal sonuçları, kârlılık ile bilanço yapısının farklı yönlere gittiği bir görünüm ortaya koydu. Şirket ilk yarıyı net kârla kapatmasına rağmen ana faaliyetlerinde zarar açıklamaya devam etti. Yurt dışı yatırım harcamalarının hızlanması ise nakit, likidite ve net borç göstergelerini belirgin biçimde zayıflattı.
Consus Enerji'nin konsolide hasılatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 azalarak 868,5 milyon TL'ye, FAVÖK'ü yüzde 29 düşüşle 193,8 milyon TL'ye geriledi. Konsolide net dönem kârı yüzde 76 azalarak 22,8 milyon TL olurken ana ortaklık paylarına düşen net kâr 34,3 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.
İlk yarı net kârının kalitesi incelendiğinde 407,3 milyon TL'lik net parasal pozisyon kazancı öne çıkıyor. Şirketin esas faaliyetlerinden 64,1 milyon TL zarar yazması ve finansman giderlerinin 247,8 milyon TL'ye ulaşması, açıklanan net kârın operasyonel faaliyetlerden değil büyük ölçüde TMS 29 kapsamında oluşan parasal kazançtan destek aldığını gösteriyor.
CONSE'nin 2025/12, 2026/3 ve 2026/6 Bilançosu
Consus Enerji'nin bilançosundaki temel değişim, likit varlıkların büyük bölümünün devam eden yatırımlara yönelmesi oldu. Nakit ve nakit benzerleri 2025 sonundaki 4,06 milyar TL'den mart sonunda 2,34 milyar TL'ye, haziran sonunda ise 1,19 milyar TL'ye geriledi. Buna karşılık maddi duran varlıklar aynı dönemde 5,01 milyar TL'den 7,86 milyar TL'ye çıktı.
| Bilanço Kalemi | 2025/12* | 2026/3** | 2026/6 |
|---|---|---|---|
| Nakit ve nakit benzerleri | 4,06 milyar TL | 2,34 milyar TL | 1,19 milyar TL |
| Dönen varlıklar | 5,53 milyar TL | 3,86 milyar TL | 1,92 milyar TL |
| Maddi duran varlıklar | 5,01 milyar TL | 5,48 milyar TL | 7,86 milyar TL |
| Toplam varlıklar | 10,89 milyar TL | 9,56 milyar TL | 9,99 milyar TL |
| Kısa vadeli yükümlülükler | 2,72 milyar TL | 2,44 milyar TL | 2,81 milyar TL |
| Toplam finansal borç | 6,86 milyar TL | 6,25 milyar TL | 6,76 milyar TL |
| Net borç | 2,80 milyar TL | 3,91 milyar TL | 5,57 milyar TL |
| Toplam özkaynaklar | 3,38 milyar TL | 2,85 milyar TL | 2,80 milyar TL |
| Ana ortaklığa ait özkaynaklar | 2,71 milyar TL | 2,24 milyar TL | 2,16 milyar TL |
| Cari oran | 2,04 | 1,58 | 0,68 |
* 2025/12 bilanço tutarları 30 Haziran 2026 satın alma gücüne göre düzeltilmiş karşılaştırmalı değerlerdir. ** 2026/3 tutarları 31 Mart 2026 satın alma gücüyle yayımlanmıştır. TMS 29 nedeniyle farklı raporlama tarihlerindeki nominal tutarlardan çok bilanço yönü ve finansal oranlar esas alınmalıdır.
Cari Oran 0,68'e Geriledi
Şirketin dönen varlıkları haziran sonunda 1,92 milyar TL'ye gerilerken kısa vadeli yükümlülükleri 2,81 milyar TL'ye yükseldi. Böylece net işletme sermayesi yaklaşık 888 milyon TL açık verdi. 2025 sonunda 2,04 olan cari oran ilk çeyrekte 1,58'e, ikinci çeyrek sonunda ise 0,68'e düştü.
Nakit oranı yüzde 42 ile kısa vadeli yükümlülüklerin belirli bir bölümünü karşılayabilecek seviyede olsa da eğilim olumsuz. Nakit oranı 2025 sonunda yüzde 150, mart sonunda yüzde 96 seviyesindeydi. Altı ayda yaşanan bu hızlı gerileme, Bahamalar yatırımının gelir üretmeye başlamasına kadar likidite yönetimini bilançonun ana gündemi haline getiriyor.
Net Borç 5,57 Milyar TL'ye Yükseldi
Consus Enerji'nin banka kredileri, faktoring borçları, finansal kiralama yükümlülükleri ve ihraç edilen borçlanma senetlerinden oluşan toplam finansal borcu 30 Haziran itibarıyla 6,76 milyar TL oldu. Toplam borç birinci çeyreğe göre yaklaşık yüzde 8 artarken nakdin yarıya yakın azalması net borç artışını hızlandırdı.
Net borç 2025 sonunda 2,80 milyar TL, mart sonunda 3,91 milyar TL ve haziran sonunda 5,57 milyar TL olarak hesaplandı. Böylece altı aylık dönemde net borç yaklaşık iki katına çıktı. Finansal borcun toplam özkaynağa oranı da 2,03 seviyesinden 2,41'e yükseldi.
| Finansal Borçların Dağılımı | 2025/12 | 2026/6 |
|---|---|---|
| Banka kredileri | 1,70 milyar TL | 1,89 milyar TL |
| Faktoring borçları | 460,7 milyon TL | 495,8 milyon TL |
| Finansal kiralama borçları | 703,8 milyon TL | 540,9 milyon TL |
| İhraç edilen borçlanma senetleri | 4,00 milyar TL | 3,83 milyar TL |
| Toplam finansal borç | 6,86 milyar TL | 6,76 milyar TL |
| Net borç | 2,80 milyar TL | 5,57 milyar TL |
İhraç edilen borçlanma senetlerinin önemli bölümü Bahamalar yatırımında kullanılmak üzere EA Energy Ltd. tarafından çıkarılan 75 milyon ABD doları tutarındaki tahvilden oluşuyor. Tahvil 20 yıl vadeli ve ilk 10 yılı anapara geri ödemesiz yapılandırıldı. Finansmanın Grup kefaleti olmadan sağlanması ana şirket açısından riski sınırlayan önemli bir unsur.
İlk Yarı Hasılatı Yüzde 22 Geriledi
Consus Enerji'nin 2026 ilk yarı konsolide geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 azalarak 1,12 milyar TL'den 868,5 milyon TL'ye geriledi. Satışların maliyeti 811,6 milyon TL olurken brüt kâr 56,9 milyon TL seviyesinde kaldı. Brüt kâr geçen yılın aynı dönemindeki 160,8 milyon TL'ye kıyasla yaklaşık yüzde 65 azaldı.
Brüt kâr marjı yaklaşık yüzde 6,6 seviyesinde gerçekleşti. Genel yönetim giderlerinin 164 milyon TL'ye yükselmesi sonrasında esas faaliyet zararı 64,1 milyon TL oldu. Geçen yılın aynı döneminde şirket 39,5 milyon TL esas faaliyet kârı açıklamıştı.
| Gelir Tablosu | 2025/6 | 2026/6 | Değişim |
|---|---|---|---|
| Hasılat | 1,12 milyar TL | 868,5 milyon TL | -%22 |
| Brüt kâr | 160,8 milyon TL | 56,9 milyon TL | -%65 |
| Esas faaliyet kârı/zararı | 39,5 milyon TL kâr | 64,1 milyon TL zarar | Zarara döndü |
| FAVÖK | 274,7 milyon TL | 193,8 milyon TL | -%29 |
| Konsolide net kâr | 95,5 milyon TL | 22,8 milyon TL | -%76 |
| Ana ortaklık net kârı | 98,6 milyon TL | 34,3 milyon TL | Yaklaşık -%65 |
FAVÖK Marjı İkinci Çeyrekte Toparlandı
İlk yarı FAVÖK'ü 193,8 milyon TL olurken FAVÖK marjı yüzde 22,3 seviyesinde gerçekleşti. Geçen yılın aynı döneminde bu oran yüzde 24,6 düzeyindeydi. Yıllık karşılaştırmada gerileme sürse de ikinci çeyrek tek başına incelendiğinde marjlarda sınırlı bir iyileşme görülüyor.
Nisan-haziran döneminde şirket 392,4 milyon TL hasılat, 25,2 milyon TL brüt kâr ve yaklaşık 95,6 milyon TL FAVÖK üretti. Çeyreklik FAVÖK marjı yaklaşık yüzde 24,4'e yükseldi. Buna karşılık esas faaliyet zararı 26,8 milyon TL olarak devam etti.
| 2026 Çeyreklik Görünüm | İlk Çeyrek | İkinci Çeyrek |
|---|---|---|
| Hasılat | 444,9 milyon TL | 392,4 milyon TL |
| Brüt kâr | 29,6 milyon TL | 25,2 milyon TL |
| Esas faaliyet zararı | 34,9 milyon TL | 26,8 milyon TL |
| FAVÖK | 94,5 milyon TL | Yaklaşık 95,6 milyon TL |
| Konsolide net kâr/zarar | 32,2 milyon TL kâr | 11,7 milyon TL zarar |
| Ana ortaklık net kâr/zararı | 35,3 milyon TL kâr | 3,4 milyon TL zarar |
İlk çeyrek rakamları 31 Mart, ikinci çeyrek rakamları ise 30 Haziran satın alma gücüyle sunulduğundan TMS 29 etkisi bulunmaktadır. İkinci çeyrek verileri 30 Haziran 2026 finansal raporunda ayrıca açıklanan nisan-haziran cari dönem tutarlarıdır.
Net Kârı Parasal Kazanç Destekledi
Şirket ilk yarıda 32,3 milyon TL finansman geliri ve 247,8 milyon TL finansman gideri kaydetti. Böylece net finansman gideri yaklaşık 215,5 milyon TL oldu. Esas faaliyet zararı ve finansman giderlerine rağmen 407,3 milyon TL'lik parasal kazanç, vergi öncesi sonucun 130,4 milyon TL kârda kalmasını sağladı.
Parasal kazanç hariç tutulduğunda vergi öncesi sonucun yaklaşık 277 milyon TL zarar düzeyinde oluşacağı görülüyor. Bu nedenle 22,8 milyon TL'lik konsolide net kâr, şirketin ana operasyonlarının tek başına güçlü bir kâr üretmeye başladığı anlamına gelmiyor. İkinci çeyrekte konsolide net sonucun 11,7 milyon TL zarara dönmesi de bu kırılganlığı teyit ediyor.
Biyokütlede Kârlılık Sert Geriledi
Biyokütle iş kolunun geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 azalarak 529,4 milyon TL'ye düştü. Bu iş kolunun FAVÖK'ü yüzde 30 gerileyerek 145 milyon TL oldu. Daha dikkat çekici değişim brüt kârda görüldü. Biyokütle brüt kârı 109,4 milyon TL'den 3,6 milyon TL'ye indi.
Şirket, 2026'nın ilk yarısında mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşen yağışların elektrik üretimi ile yakıt tüketimi üzerinde olumsuz etki yarattığını belirtti. Döviz kurundaki artışın TL enflasyonunun altında kalması da ABD doları bazlı satış tarifelerinin reel gelir katkısını azalttı.
Lisanslı Güneş Yüksek Marjını Korudu
Lisanslı güneş enerjisi iş kolunun geliri yüzde 19 azalarak 62,1 milyon TL'ye, FAVÖK'ü yüzde 21 düşüşle 49,3 milyon TL'ye geriledi. Üretim ve gelirdeki düşüşte 2025'in aynı dönemine göre ışınımın daha düşük gerçekleşmesi etkili oldu.
Buna rağmen yaklaşık yüzde 79'luk FAVÖK marjı, lisanslı güneş faaliyetinin Consus Enerji portföyündeki en yüksek marjlı iş kolu olduğunu gösteriyor. Şirketin Mardin'deki Ra Güneş santrali 10,8 MWp kurulu güce sahip bulunuyor.
Dağıtık Enerji FAVÖK'ü Yüzde 37 Arttı
Dağıtık enerji iş kolunda satış gelirleri yüzde 37 azalarak 197,9 milyon TL'ye gerilemesine rağmen FAVÖK yüzde 37 artışla 112,8 milyon TL'ye çıktı. Gelirdeki düşüşün ana nedeni, 2025'in aynı döneminde bulunan ancak 2026'da tekrarlanmayan GES tesisi satış geliri oldu.
Dağıtık enerji portföyünün kurulu gücü haziran sonunda 65,5 MW'a, tesis sayısı ise 13'e ulaştı. Bu iş kolunda gelir düşerken FAVÖK'ün artması, satış karması ve operasyonel verimlilik açısından ilk yarı sonuçlarının en olumlu ayrıntılarından biri olarak öne çıktı.
Elektrik Ticaretinin Katkısı Sınırlı Kaldı
Elektrik ticareti iş kolunun satış geliri ilk yarıda yüzde 38 düşerek 79,1 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Perakende faaliyetinin bölüm FAVÖK'ü yalnızca 659 bin TL oldu. Düşük kârlılık nedeniyle bu iş kolunun konsolide sonuçlara katkısı sınırlı kaldı.
YEKDEM Gelirlerinin Payı Yüzde 68'e Çıktı
Consus Enerji'nin faal biyokütle ve lisanslı güneş santralleri YEKDEM kapsamında elektrik üretiyor. Şirket bu tesislerde faaliyete geçiş tarihinden itibaren 10 yıl süreyle sisteme verilen elektrik için 133 ABD doları/MWh sabit asgari alım garantisinden yararlanıyor.
YEKDEM kapsamındaki gelirlerin toplam konsolide gelir içindeki payı 2025'in ilk yarısındaki yüzde 61 seviyesinden 2026'nın aynı döneminde yüzde 68'e yükseldi. Bu yapı gelir görünürlüğü ve döviz bazlı fiyatlama açısından avantaj sağlıyor. Bununla birlikte döviz kurunun enflasyonun altında artması TL bazında reel gelir baskısı oluşturuyor.
İşletme Nakit Akışı Pozitife Döndü Ancak Kalitesi İzlenmeli
Şirket 2026'nın ilk çeyreğinde işletme faaliyetlerinden 81,5 milyon TL negatif nakit akışı açıklamıştı. Altı aylık dönemde ise işletme faaliyetlerinden sağlanan nakit 870,5 milyon TL'ye yükseldi. Görünürdeki bu güçlü dönüşümün önemli bölümü işletme sermayesi kalemlerindeki hareketlerden kaynaklandı.
İlk yarıda peşin ödenmiş giderlerdeki azalış nakit akışına 656,3 milyon TL, stoklardaki azalış ise 116,9 milyon TL olumlu katkı verdi. Peşin ödenmiş yatırım avanslarının maddi duran varlıklara aktarılması nakit akış tablosundaki hareketi büyüttüğü için 870,5 milyon TL'nin tamamını tekrarlanabilir operasyonel nakit üretimi olarak değerlendirmek doğru olmayabilir.
| Nakit Akışı | 2026/3 | 2026/6 |
|---|---|---|
| İşletme faaliyetlerinden nakit | -81,5 milyon TL | +870,5 milyon TL |
| Yatırım faaliyetlerinden nakit | -1,08 milyar TL | -3,11 milyar TL |
| Finansman faaliyetlerinden nakit | +52,6 milyon TL | -19,7 milyon TL |
| Nakit değişimi, enflasyon etkisi öncesi | -1,11 milyar TL | -2,26 milyar TL |
| Yaklaşık serbest nakit akışı | -1,17 milyar TL | -2,26 milyar TL |
Bahamalar Yatırımına 3,02 Milyar TL Harcandı
Consus Enerji 2026'nın ilk altı ayında toplam 3,13 milyar TL maddi duran varlık yatırımı gerçekleştirdi. Bu tutarın 3,02 milyar TL'lik bölümü Bahamalar Topluluğu'nda yürütülen enerji projesinden oluştu. Yatırım harcaması geçen yılın aynı dönemindeki 227 milyon TL'nin yaklaşık 14 katına ulaştı.
Proje kapsamında Bahamalar'ın Family Island bölgesindeki iki adanın elektrik ihtiyacını karşılamak üzere toplam 85 MW kurulu güce sahip doğalgaz ve güneş enerjisi santralleri ile 25 MWh enerji depolama sisteminin kurulması öngörülüyor. EA Energy Limited ile Bahamas Power and Light Company arasında her ada için 25 yıl süreli enerji satın alma sözleşmesi bulunuyor.
Yatırımın tamamlanarak santrallerin işletmeye alınmasının 2027'nin ilk yarısında gerçekleşmesi hedefleniyor. Projenin faaliyete geçmesi uzun vadeli ve döviz bazlı gelir yaratma potansiyeli taşıyor. Ancak yatırım henüz FAVÖK üretmediği için proje borcu bugünkü konsolide bilançoda net borç/FAVÖK oranını yukarı çekiyor.
Özkaynaklar Neden Geriledi?
Consus Enerji'nin toplam özkaynakları 2025 sonundaki 3,38 milyar TL'den 2,80 milyar TL'ye geriledi. Ana ortaklığa ait özkaynaklar ise 2,71 milyar TL'den 2,16 milyar TL'ye düştü. Özkaynak gerilemesinde gelir tablosundaki dönem sonucundan çok diğer kapsamlı gelir kalemleri etkili oldu.
İlk yarıda yabancı para çevrim farklarından 444 milyon TL, net yatırım riskinden korunma işlemlerinden 145,3 milyon TL negatif etki oluştu. Toplam diğer kapsamlı gider 592,5 milyon TL'ye ulaştı. Bu kalemler doğrudan nakit çıkışı veya dönem zararı yaratmasa da şirketin defter değerini azaltarak borç/özkaynak görünümünü zayıflattı.
Yüzde 100 Bedelli Sermaye Artırımı Başvurusu
Consus Enerji'nin 30 Haziran 2026 itibarıyla çıkarılmış sermayesi 771 milyon TL, kayıtlı sermaye tavanı ise 9 milyar TL seviyesinde. Şirket yönetim kurulu 22 Nisan 2026 tarihinde çıkarılmış sermayenin yüzde 100 oranında bedelli artırılarak 1 milyar 542 milyon TL'ye yükseltilmesine karar verdi.
Tamamı nakden karşılanması planlanan 771 milyon TL tutarındaki sermaye artırımına ilişkin başvuru 27 Nisan 2026 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na sunuldu. Başvuru süreci faaliyet raporu tarihi itibarıyla devam ediyordu. Bedelli artırım şirkete yeni kaynak sağlayabilecek olsa da mevcut pay sahipleri açısından rüçhan hakkı kullanımı ve sulanma etkisi nedeniyle yakından izlenmesi gereken bir gelişme.
CONSE Düzenli Temettü Şirketi Değil
Consus Enerji 2025 yılı için kâr dağıtımı yapmadı. SPK ve TFRS'ye göre hazırlanan konsolide tablolarda kâr bulunmasına rağmen vergi mevzuatına göre hazırlanan yasal kayıtlarda 100,4 milyon TL dönem zararı ve 190,2 milyon TL geçmiş yıl zararı bulunması nedeniyle temettü dağıtılamadı. Şirketin yatırım ve finansman ihtiyacı da dikkate alındığında CONSE bugün için düzenli temettü hissesi niteliği taşımıyor.
Yatırımcı Bundan Sonra Neyi İzlemeli?
Bahamalar Takvimi
Projenin 2027'nin ilk yarısında bütçe aşımı olmadan devreye girip girmeyeceği yatırım tezinin ana göstergesi olacak.
Nakit Pozisyonu
1,19 milyar TL'ye gerileyen nakdin yeni yatırım harcamaları ve kısa vadeli yükümlülükler karşısındaki seyri izlenmeli.
Cari Oran
0,68'e gerileyen cari oranın yeniden 1 seviyesinin üzerine çıkıp çıkamayacağı likidite açısından kritik.
Net Borç
5,57 milyar TL'ye yükselen net borcun Bahamalar projesi FAVÖK üretmeye başlamadan önce daha da artıp artmayacağı takip edilmeli.
Esas Faaliyet Sonucu
İlk yarıdaki 64,1 milyon TL esas faaliyet zararının üçüncü çeyrekte azalıp azalmadığı operasyonel kaliteyi gösterecek.
Parasal Kazanç Etkisi
Net kârın TMS 29 kaynaklı parasal kazanç yerine ana faaliyetlerden destek almaya başlayıp başlamadığı izlenmeli.
Biyokütle Marjı
Brüt kârı 3,6 milyon TL'ye gerileyen biyokütle iş kolunda üretim, yakıt tüketimi ve marjların normalleşmesi önemli olacak.
Bedelli Sermaye Artırımı
Yüzde 100 bedelli artırım başvurusunun SPK süreci, kullanım takvimi ve fonun hangi borç ve yatırımlara yöneltileceği izlenmeli.
CONSE İçin SWOT Analizi
| Güçlü Yönler | Zayıf Yönler |
|---|---|
|
|
| Fırsatlar | Tehditler |
|---|---|
|
|
CONSE'de Yatırım Büyürken Bilanço Riski Arttı
Consus Enerji'nin 2026 ilk yarı bilançosu, şirketin mevcut operasyonel performansından çok Bahamalar yatırımının finansal etkilerini öne çıkardı. Maddi duran varlıklar 7,86 milyar TL'ye yükselirken nakit 1,19 milyar TL'ye geriledi. Net borcun 5,57 milyar TL'ye çıkması ve cari oranın 0,68'e düşmesi büyümenin finansman maliyetini açık biçimde gösterdi.
Operasyonel tarafta ikinci çeyrek FAVÖK marjının yaklaşık yüzde 24,4'e yükselmesi olumlu bir sinyal verdi. Dağıtık enerji FAVÖK'ündeki yüzde 37 artış ve lisanslı güneş iş kolundaki yüksek marj da portföyün güçlü alanlarını oluşturdu. Buna karşılık biyokütle brüt kârındaki sert düşüş, hasılattaki daralma ve devam eden esas faaliyet zararı toparlanmanın henüz bütün iş kollarına yayılmadığını gösteriyor.
Şirket ilk yarıyı 22,8 milyon TL konsolide net kârla kapatsa da bu sonuç 407,3 milyon TL'lik parasal kazançtan güçlü destek aldı. Esas faaliyet zararının 64,1 milyon TL olması ve ikinci çeyrekte konsolide net zararın 11,7 milyon TL'ye ulaşması, kâr kalitesinin zayıf kaldığına işaret ediyor.
CONSE mevcut durumda yatırımları tamamlanmış, serbest nakit akışı pozitif ve borçluluğu düşük bir enerji şirketi görünümünde değil. Şirket daha çok yüksek yatırım harcaması yapan, gelecekteki kâr beklentisini Bahamalar projesinin devreye alınmasına bağlayan büyüme ve yatırım aşamasındaki bir yapı sergiliyor.
Bundan sonraki dönemde yatırım tezinin güçlenmesi için üç gelişmenin aynı anda görülmesi gerekiyor: Bahamalar projesinin 2027'nin ilk yarısında planlandığı gibi devreye girmesi, esas faaliyet sonucunun yeniden kâra dönmesi ve net borç artışının durması. Bu koşullar gerçekleşmeden bilanço üzerindeki likidite ve finansman riski yüksek kalmaya devam edecek.
Kaynaklar
- Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri AŞ ve Bağlı Ortaklıkları — 1 Ocak - 30 Haziran 2026 dönemine ait sınırlı bağımsız denetimden geçmiş özet konsolide finansal tablolar ve dipnotları
- Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri AŞ — 1 Ocak - 30 Haziran 2026 Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu
- Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri AŞ ve Bağlı Ortaklıkları — 31 Mart 2026 konsolide finansal tabloları ve faaliyet raporu
- Kamuyu Aydınlatma Platformu — CONSE finansal raporları, sermaye artırımı ve şirket bildirimleri
Yasal Uyarı
Bu içerik yalnızca kamuya açıklanan finansal tablolar, faaliyet raporları ve şirket açıklamalarının haber ve genel bilgilendirme amacıyla değerlendirilmesinden oluşmaktadır. Buradaki bilgi ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir; herhangi bir sermaye piyasası aracının alım veya satımına yönelik tavsiye içermez.
Finansal tablolarda TMS 29 Yüksek Enflasyonlu Ekonomilerde Finansal Raporlama standardı uygulanmıştır. Önceki dönem karşılaştırmalı verileri ilgili raporlama tarihinin satın alma gücüne göre yeniden düzenlenmiş olabilir. Farklı satın alma gücü tarihlerinden alınan tutarlar doğrudan nominal büyüme hesabı amacıyla kullanılmamalıdır.
Haberde yer alan net borç, finansal oran ve yaklaşık serbest nakit akışı hesaplamaları kamuya açıklanan finansal tablolar üzerinden genel analiz amacıyla hazırlanmıştır. Bahamalar yatırımının gelecekteki üretim, gelir ve kârlılık katkısı sonraki finansal raporlarla kesinleşecektir.