BNTAS 2026 İlk Çeyrekte 81,5 Milyon TL Net Kâr Açıkladı
Satışlar Geriledi, Bilanço Likiditesi Güçlü Kaldı
6 Mayıs 2026 — Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BIST: BNTAS), 2026 yılının ilk çeyreğinde 338,4 milyon TL hasılat, 57,5 milyon TL brüt kâr, 65,0 milyon TL esas faaliyet kârı ve 81,5 milyon TL net dönem kârı açıkladı. Şirket, 2025 yılının aynı döneminde 359,2 milyon TL hasılat, 62,9 milyon TL brüt kâr, 65,5 milyon TL esas faaliyet kârı ve 92,3 milyon TL net kâr elde etmişti.
BNTAS’ın 2026 ilk çeyrek finansalları, satış ve brüt kâr tarafında yıllık bazda gerilemeye işaret ederken, bilanço tarafında düşük borçluluk, güçlü özkaynak yapısı ve artan finansal yatırımlar öne çıktı. Buna karşılık işletme nakit akışındaki sert düşüş, çekirdek operasyonel kâr kalitesindeki zayıflama ve net kârın vergi/diğer faaliyet gelirleriyle desteklenmesi dikkatle izlenmesi gereken başlıklar oldu.
Ara Özet: BNTAS 2026 ilk çeyrekte hasılatını 359,2 milyon TL’den 338,4 milyon TL’ye düşürdü. Brüt kâr 62,9 milyon TL’den 57,5 milyon TL’ye geriledi. Esas faaliyet kârı 65,5 milyon TL’den 65,0 milyon TL’ye sınırlı düşüş gösterdi. Net kâr ise 92,3 milyon TL’den 81,5 milyon TL’ye indi. 12/2025 bilançosuna göre nakit ve nakit benzerleri 274,9 milyon TL’den 213,2 milyon TL’ye gerilerken, finansal yatırımlar 227,6 milyon TL’den 422,6 milyon TL’ye yükseldi. Stoklar 231,3 milyon TL’den 150,5 milyon TL’ye indi. Şirket net nakit pozisyonunu korudu.
Hasılat 338,4 Milyon TL’ye Geriledi
BNTAS’ın 2026 ilk çeyrek net satış gelirleri 338,4 milyon TL oldu. 2025 yılının aynı döneminde hasılat 359,2 milyon TL seviyesindeydi. Böylece şirketin satış gelirleri yıllık bazda yaklaşık %5,8 azaldı.
Satış tarafındaki gerilemede yurtiçi satışlardaki düşüş belirleyici oldu. Yurtiçi satışlar 319,7 milyon TL’den 289,5 milyon TL’ye indi. Buna karşılık yurtdışı satışlar 39,9 milyon TL’den 49,5 milyon TL’ye yükselerek ihracat tarafında daha güçlü bir görünüm sundu.
Bu tablo, BNTAS’ın ana gelir gövdesinin hâlâ yurtiçi pazara bağlı olduğunu, ihracattaki artışın ise yurtiçindeki daralmayı tamamen dengeleyemediğini gösteriyor.
Yurtdışı Satışların Payı Arttı
BNTAS’ın yurtdışı satışları 2026 ilk çeyrekte 49,5 milyon TL’ye yükseldi. 2025 ilk çeyrekte bu kalem 39,9 milyon TL seviyesindeydi. Yıllık artış yaklaşık %24,2 oldu.
Ülke bazında Irak satışları 31,5 milyon TL’den 40,5 milyon TL’ye yükseldi. Bulgaristan satışları ise 8,3 milyon TL’den 9,0 milyon TL’ye çıktı.
Yurtdışı satışların net satışlar içindeki payı yaklaşık %11,1’den %14,6’ya yükseldi. Bu artış, satış kompozisyonu açısından olumlu olsa da toplam hasılatın gerilemesini engellemek için yeterli olmadı.
Brüt Kâr 57,5 Milyon TL Oldu
BNTAS’ın brüt kârı 2025 ilk çeyrekte 62,9 milyon TL iken, 2026 ilk çeyrekte 57,5 milyon TL’ye geriledi. Brüt kârdaki düşüş oranı yaklaşık %8,6 oldu.
Brüt kâr marjı 2025 ilk çeyrekte %17,5 seviyesindeyken, 2026 ilk çeyrekte %17,0 seviyesine indi. Marjdaki gerileme sınırlı görünse de hasılat düşüşüyle birlikte mutlak brüt kârda zayıflama oluştu.
Satışların maliyeti 296,3 milyon TL’den 281,0 milyon TL’ye gerilese de maliyetlerdeki düşüş, hasılat tarafındaki gerilemeyi kârlılık lehine çevirecek ölçüde güçlü olmadı.
Faaliyet Giderleri Kârı Baskıladı
Genel yönetim giderleri 2026 ilk çeyrekte 15,1 milyon TL oldu. 2025 ilk çeyrekte bu rakam 12,9 milyon TL seviyesindeydi. Artış yaklaşık %17,1 olarak gerçekleşti.
Pazarlama giderleri ise 13,2 milyon TL’den 17,7 milyon TL’ye yükseldi. Bu kalemde yıllık artış yaklaşık %34,7 oldu.
Brüt kâr gerilerken faaliyet giderlerinin yükselmesi, çekirdek operasyonel kârlılık üzerinde baskı yarattı. Bu nedenle esas faaliyet kârı yüzeyde yatay görünse de, operasyonun ana kâr üretiminde zayıflama olduğu görülüyor.
Çekirdek Operasyonel Kâr Zayıfladı
BNTAS’ın brüt kârından genel yönetim ve pazarlama giderleri çıkarıldığında, çekirdek operasyonel kâr 2026 ilk çeyrekte yaklaşık 24,6 milyon TL’ye geriliyor. 2025 ilk çeyrekte bu rakam yaklaşık 36,8 milyon TL seviyesindeydi.
Bu hesaplama, şirketin ana üretim ve satış faaliyetlerinden elde ettiği kâr gücünde yaklaşık %33 seviyesinde gerileme olduğunu gösteriyor.
Bu nedenle 2026 ilk çeyrek performansında esas faaliyet kârının korunmuş olması olumlu görünse de, bu korumanın büyük ölçüde diğer faaliyet gelirlerinden kaynaklandığı unutulmamalı.
Diğer Faaliyet Gelirleri Kârı Destekledi
BNTAS’ın diğer faaliyet gelirleri 2026 ilk çeyrekte 50,2 milyon TL oldu. 2025 yılının aynı döneminde bu kalem 41,3 milyon TL seviyesindeydi.
Diğer faaliyet gelirlerinin içinde 20,0 milyon TL KKM ve faiz geliri, 9,3 milyon TL reeskont geliri, 6,6 milyon TL kambiyo kârı ve 13,3 milyon TL faaliyetle ilgili diğer gelirler yer aldı.
Bu tablo, BNTAS’ın kârını yalnızca üretim ve satış faaliyetlerinden değil, güçlü nakit/finansal varlık pozisyonundan da desteklediğini gösteriyor. Ancak sürdürülebilir sanayi kârlılığı açısından brüt kâr ve çekirdek operasyonel kâr tarafı izlenmeli.
Esas Faaliyet Kârı 65 Milyon TL Seviyesinde Kaldı
Şirketin esas faaliyet kârı 2026 ilk çeyrekte 65,0 milyon TL oldu. 2025 ilk çeyrekte esas faaliyet kârı 65,5 milyon TL seviyesindeydi.
Yıllık bazda esas faaliyet kârındaki düşüş yaklaşık %0,8 ile sınırlı kaldı. Ancak bu yatay görünüm, brüt kâr ve faaliyet giderleri tarafındaki baskının diğer faaliyet gelirleriyle dengelenmesi sayesinde oluştu.
Bu nedenle esas faaliyet kârı rakamı tek başına güçlü görünse de, kârın bileşenlerine bakıldığında operasyonel kalite açısından daha temkinli bir okuma gerekiyor.
FAVÖK Yaklaşık 85,4 Milyon TL’ye Çıktı
Esas faaliyet kârı ve amortisman/itfa giderleri üzerinden yapılan yaklaşık FAVÖK hesabına göre BNTAS’ın 2026 ilk çeyrek FAVÖK’ü 85,4 milyon TL seviyesinde oluştu. 2025 ilk çeyrekte bu rakam yaklaşık 81,1 milyon TL idi.
Bu hesaplamaya göre FAVÖK yıllık bazda yaklaşık %5,4 arttı. FAVÖK marjı ise 2025 ilk çeyrekte yaklaşık %22,6 iken, 2026 ilk çeyrekte yaklaşık %25,2 seviyesine çıktı.
FAVÖK görünümü pozitif olsa da, burada esas faaliyet kârının diğer faaliyet gelirleriyle desteklenmiş olması nedeniyle, bu artış salt üretim verimliliği olarak okunmamalı.
Net Kâr 81,5 Milyon TL’ye Geriledi
BNTAS 2026 ilk çeyrekte 81,5 milyon TL net dönem kârı açıkladı. 2025 ilk çeyrekte net kâr 92,3 milyon TL seviyesindeydi. Böylece net kâr yıllık bazda yaklaşık %11,7 geriledi.
Vergi öncesi kâr 63,1 milyon TL’den 64,2 milyon TL’ye sınırlı artarken, net kârdaki düşüşte vergi gelirindeki azalma etkili oldu. 2025 ilk çeyrekte 29,2 milyon TL vergi geliri yazılırken, 2026 ilk çeyrekte bu rakam 17,3 milyon TL oldu.
Net kâr marjı 2025 ilk çeyrekte %25,7 iken, 2026 ilk çeyrekte %24,1 seviyesine geriledi. Buna rağmen net kâr marjı yüksek kalmaya devam etti.
Ertelenmiş Vergi Geliri Net Kârı Destekledi
BNTAS’ın 2026 ilk çeyrek net kârında ertelenmiş vergi geliri önemli rol oynadı. Şirket, 3,9 milyon TL dönem vergi giderine karşılık 21,2 milyon TL ertelenmiş vergi geliri yazdı.
Bu nedenle toplam vergi etkisi net olarak 17,3 milyon TL gelir yönünde gerçekleşti.
Bu tablo, net kârın operasyonel performansın yanında vergi muhasebesi etkisiyle de desteklendiğini gösteriyor. Bu nedenle kâr kalitesi analiz edilirken sadece net kâr değil, vergi öncesi kâr, brüt kâr ve nakit akışı da birlikte değerlendirilmelidir.
İşletme Nakit Akışı Sert Geriledi
BNTAS’ın işletme faaliyetlerinden nakit akışı 2026 ilk çeyrekte 25,7 milyon TL oldu. 2025 ilk çeyrekte bu kalem 104,9 milyon TL seviyesindeydi.
Bu düşüş yaklaşık %75,5 oranında gerçekleşti. Net kâr 81,5 milyon TL iken işletme nakit akışının 25,7 milyon TL’de kalması, kârın nakde dönüşüm kalitesinde zayıflamaya işaret etti.
2025 ilk çeyrekte net kârdan daha yüksek işletme nakit akışı üreten şirket, 2026 ilk çeyrekte bu performansı sürdüremedi. Bu nedenle yılın devamında işletme sermayesi yönetimi ve nakit üretimi kritik başlıklar olacak.
Yatırım Nakit Çıkışı Sınırlı Kaldı
Şirketin yatırım faaliyetlerinden kaynaklanan nakit akışı 2026 ilk çeyrekte 5,6 milyon TL negatif oldu. 2025 ilk çeyrekte yatırım faaliyetlerinden nakit çıkışı 19,8 milyon TL seviyesindeydi.
Maddi ve maddi olmayan duran varlık alımlarından kaynaklanan nakit çıkışı 4,9 milyon TL oldu. Bu rakam geçen yılın aynı dönemindeki 19,9 milyon TL’lik çıkışın oldukça altında kaldı.
Yatırım harcamalarının sınırlı kalması, nakit çıkışı açısından olumlu olsa da büyüme tarafında daha temkinli bir yatırım dönemine işaret ediyor.
Finansman Nakit Akışı Negatife Döndü
BNTAS’ın finansman faaliyetlerinden nakit akışı 2026 ilk çeyrekte 81,8 milyon TL negatif oldu. 2025 ilk çeyrekte bu kalem 63,5 milyon TL pozitifti.
Finansman nakit akışındaki negatif görünümde 86,6 milyon TL tutarındaki diğer nakit çıkışları etkili oldu. Buna karşılık borçlanmadan 5,3 milyon TL nakit girişi sağlandı.
Bu tablo, şirketin yılın ilk çeyreğinde finansman tarafında nakit çıkışı yaşadığını ve dönem sonu nakit pozisyonunun bu nedenle gerilediğini gösteriyor.
12/2025’e Göre Toplam Varlıklar Yatay Kaldı
BNTAS’ın toplam varlıkları 31 Aralık 2025’te 1,895 milyar TL iken, 31 Mart 2026 itibarıyla 1,904 milyar TL’ye yükseldi. Üç aylık dönemde toplam aktif büyüklük yaklaşık %0,5 arttı.
Dönen varlıklar 1,110 milyar TL’den 1,122 milyar TL’ye sınırlı yükseldi. Duran varlıklar ise 785,7 milyon TL’den 781,9 milyon TL’ye hafif geriledi.
Varlık kompozisyonunda en önemli değişim nakitten finansal yatırımlara geçiş ve stoklardaki düşüş oldu.
Nakit Azaldı, Finansal Yatırımlar Güçlü Arttı
Şirketin nakit ve nakit benzerleri 31 Aralık 2025’te 274,9 milyon TL iken, 31 Mart 2026’da 213,2 milyon TL’ye geriledi. Nakit pozisyonundaki düşüş yaklaşık 61,7 milyon TL oldu.
Buna karşılık finansal yatırımlar 227,6 milyon TL’den 422,6 milyon TL’ye yükseldi. Artış yaklaşık 194,9 milyon TL olarak gerçekleşti.
Nakit ve finansal yatırımlar birlikte değerlendirildiğinde, şirketin likit varlık pozisyonu 502,5 milyon TL’den 635,7 milyon TL’ye çıktı. Bu, bilanço kalitesi açısından olumlu bir gelişme olarak öne çıkıyor.
Stoklar 150,5 Milyon TL’ye Geriledi
BNTAS bilançosunda en dikkat çekici gelişmelerden biri stoklardaki düşüş oldu. Stoklar 31 Aralık 2025’te 231,3 milyon TL iken, 31 Mart 2026’da 150,5 milyon TL’ye indi.
Stoklardaki azalış yaklaşık 80,8 milyon TL oldu. İlk madde ve malzeme stokları 174,9 milyon TL’den 97,6 milyon TL’ye gerileyerek düşüşün ana kaynağını oluşturdu.
Stokların düşmesi kısa vadede nakit yönetimi açısından olumlu. Ancak satış hacminin yeniden büyümesi için ilerleyen dönemlerde stok seviyesinin nasıl şekilleneceği izlenmeli.
Ticari Alacaklar Azaldı, Ticari Borçlar Arttı
BNTAS’ın ticari alacakları 31 Aralık 2025’te 354,0 milyon TL iken, 31 Mart 2026’da 295,5 milyon TL’ye geriledi. Alacaklardaki düşüş yaklaşık 58,5 milyon TL oldu.
Ticari borçlar ise 47,2 milyon TL’den 69,0 milyon TL’ye yükseldi. Bu kalemde yaklaşık 21,8 milyon TL artış yaşandı.
Alacakların azalması ve borçların artması işletme sermayesi açısından nakit akışını destekleyici etki yaratabilecek bir görünüm sunsa da, toplam işletme nakit akışındaki düşüş bu katkının sınırlı kaldığını gösteriyor.
Finansal Borçlar Düşük Seviyede Kaldı
BNTAS’ın toplam finansal borçları 31 Mart 2026 itibarıyla 48,9 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. 31 Aralık 2025’te bu rakam 44,1 milyon TL idi.
Kısa vadeli borçlanmalar 42,0 milyon TL’den 47,3 milyon TL’ye yükseldi. Uzun vadeli borçlanmaların kısa vadeli kısımları 1,3 milyon TL’den 1,1 milyon TL’ye geriledi. Uzun vadeli borçlanmalar ise 736,7 bin TL’den 474,2 bin TL’ye indi.
Şirketin borçluluk seviyesi aktif büyüklüğüne ve özkaynaklarına göre oldukça düşük kalmaya devam etti.
Net Nakit Pozisyonu Korundu
BNTAS’ın finansal borçları 48,9 milyon TL, nakit ve nakit benzerleri ise 213,2 milyon TL seviyesinde. Buna göre şirketin sadece nakit bazlı net finansal pozisyonu yaklaşık 164,3 milyon TL net nakit yönünde bulunuyor.
Finansal yatırımlar da dahil edildiğinde net likit pozisyon daha güçlü hale geliyor. Nakit ve finansal yatırımlar toplamı 635,7 milyon TL’ye ulaşırken, finansal borçlar 48,9 milyon TL seviyesinde kalıyor.
Bu hesaplamaya göre BNTAS’ın finansal yatırımlar dahil net likit pozisyonu yaklaşık 586,9 milyon TL seviyesinde bulunuyor.
Cari Oran Güçlü Kalmaya Devam Etti
BNTAS’ın dönen varlıkları 31 Mart 2026 itibarıyla 1,122 milyar TL, kısa vadeli yükümlülükleri ise 185,8 milyon TL oldu.
Buna göre cari oran yaklaşık 6,04 seviyesinde gerçekleşti. 31 Aralık 2025’te cari oran yaklaşık 6,75 seviyesindeydi.
Cari oranda gerileme olsa da seviye hâlâ oldukça güçlü. Şirket kısa vadeli yükümlülüklerini karşılayabilecek yüksek dönen varlık kapasitesine sahip.
Özkaynaklar 1,69 Milyar TL Seviyesinde
BNTAS’ın özkaynakları 31 Aralık 2025’te 1,697 milyar TL iken, 31 Mart 2026’da 1,694 milyar TL oldu. Özkaynaklarda sınırlı bir gerileme yaşandı.
Toplam varlıklar 1,904 milyar TL, toplam özkaynaklar ise 1,694 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. Buna göre aktiflerin yaklaşık %88,9’u özkaynakla finanse ediliyor.
Bu oran, şirketin bilanço yapısının güçlü olduğunu ve borçluluk riskinin düşük kaldığını gösteriyor.
Maddi Duran Varlıklar Hafif Geriledi
BNTAS’ın maddi duran varlıkları 31 Aralık 2025’te 741,5 milyon TL iken, 31 Mart 2026’da 727,7 milyon TL’ye geriledi.
Üç aylık dönemde tesis, makine ve cihazlar tarafında sınırlı yatırım girişi olurken, amortisman etkisi net defter değerini aşağı çekti.
31 Mart 2026 itibarıyla şirketin maddi duran varlıkları üzerinde 602,5 milyon TL tutarında sigorta bulunduğu açıklandı.
Döviz Pozisyonu Güçlendi
Şirketin parasal kalemler net yabancı para pozisyonu 31 Aralık 2025’te 17,7 milyon TL seviyesindeyken, 31 Mart 2026’da 77,5 milyon TL’ye yükseldi.
31 Mart 2026 itibarıyla şirketin döviz varlıkları 87,2 milyon TL, döviz yükümlülükleri ise 9,6 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.
Bu yapı, kur hareketlerine karşı şirketin net varlık pozisyonunda olduğunu gösteriyor. Ancak kur duyarlılığı hesaplamasında USD ve EURO pozisyonlarının etkisi farklı yönlerde çalıştığı için toplam etki dikkatle izlenmeli.
Faiz ve Finansal Gelirler Kâr Kalitesinde Belirleyici
BNTAS’ın 2026 ilk çeyrek sonuçlarında faiz ve finansal varlık gelirleri önemli yer tuttu. KKM ve faiz gelirleri 20,0 milyon TL olurken, şirketin finansal yatırımları da 422,6 milyon TL’ye yükseldi.
Bu durum şirketin likidite yönetimini güçlendirse de, sanayi şirketi olarak ana faaliyet performansının ayrı değerlendirilmesini gerektiriyor.
Özellikle brüt kâr ve çekirdek faaliyet kârındaki düşüş, finansal gelirlerle örtülmemesi gereken önemli bir operasyonel sinyal olarak öne çıkıyor.
Riskler: Satış Daralması, Nakit Akışı ve Kâr Kalitesi
BNTAS bilançosunda ilk risk satışların gerilemesi. Hasılatın yıllık bazda %5,8 düşmesi, özellikle yurtiçi pazarda zayıflamaya işaret ediyor.
İkinci risk işletme nakit akışındaki sert düşüş. Net kâr güçlü kalmasına rağmen işletme faaliyetlerinden nakit akışının 104,9 milyon TL’den 25,7 milyon TL’ye gerilemesi, kârın nakde dönüşümü açısından zayıf bir sinyal verdi.
Üçüncü risk kâr kalitesi. Esas faaliyet kârı yatay kalsa da çekirdek operasyonel kârda düşüş var. Diğer faaliyet gelirleri ve ertelenmiş vergi geliri net kârı destekledi.
Güçlü Taraflar: Net Nakit, Düşük Borç ve Yüksek Özkaynak
BNTAS’ın en güçlü tarafı bilanço güvenliği oldu. Şirket düşük finansal borçla faaliyet gösterirken, nakit ve finansal yatırımlar toplamı 635,7 milyon TL’ye ulaştı.
Özkaynakların aktiflere oranı yaklaşık %89 seviyesinde. Bu durum, şirketin varlıklarının çok büyük kısmını özkaynakla finanse ettiğini gösteriyor.
Net nakit pozisyonu ve yüksek cari oran, şirketin kısa vadeli finansal risklerini düşük tutuyor. Bu nedenle BNTAS, borçluluk açısından riskli bir tablo sunmuyor.
Yatırımcı Açısından Ana Göstergeler
BNTAS için 2026’nın devamında ilk izlenecek gösterge hasılat büyümesi olacak. Yurtiçi satışlardaki gerilemenin devam edip etmeyeceği, şirketin operasyonel görünümü açısından belirleyici olacak.
İkinci gösterge brüt kâr marjı ve çekirdek operasyonel kâr olacak. Diğer faaliyet gelirleri kârı desteklese de asıl sürdürülebilirlik üretim ve satıştan gelen kârın güçlenmesine bağlı.
Üçüncü gösterge işletme nakit akışı olacak. Net kârın nakde dönüşüm oranı 2026 ilk çeyrekte zayıfladı. Bu kalemin yeniden güçlenmesi bilanço kalitesi açısından önemli olacak.
Dördüncü gösterge finansal yatırımların ve likit varlıkların kullanımı olacak. Şirketin güçlü likidite pozisyonu, yeni yatırım, temettü veya işletme sermayesi yönetimi açısından stratejik esneklik sağlıyor.
Değerlendirme
BNTAS’ın 2026 ilk çeyrek bilançosu, finansal yapı açısından güçlü ancak operasyonel büyüme açısından zayıf bir tablo ortaya koydu. Şirketin hasılatı ve brüt kârı gerilerken, net kâr da geçen yılın aynı dönemine göre düştü.
Buna karşılık bilanço tarafında düşük borçluluk, güçlü özkaynak, yüksek cari oran ve artan finansal yatırımlar öne çıktı. Şirket net nakit pozisyonunu koruyarak finansal esnekliğini sürdürdü.
Genel tablo şu şekilde özetlenebilir: BNTAS borç riski düşük, likiditesi güçlü ve özkaynak yapısı sağlam bir şirket görünümünü koruyor. Ancak 2026 ilk çeyrekte ana operasyonel büyüme, çekirdek faaliyet kârı ve işletme nakit akışı tarafında zayıflama var.
2026’nın devamında BNTAS için ana soru, güçlü bilanço yapısının yeniden hasılat büyümesi, daha güçlü brüt kâr ve daha yüksek işletme nakit akışıyla desteklenip desteklenmeyeceği olacak.
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri ve mevduat kabul etmeyen bankalar tarafından, yatırımcıların risk-getiri tercihleri, mali durumu ve yatırım hedefleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Bu içerikte yer alan değerlendirmeler genel niteliktedir; herhangi bir finansal aracın alım, satım veya elde tutulmasına yönelik kişisel tavsiye, yönlendirme ya da teklif niteliği taşımaz. Burada yer alan görüşler, mali durumunuz, yatırım süreniz, risk-getiri tercihleriniz ve portföy yapınız ile uyumlu olmayabilir. Bu nedenle yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırım kararları verilmeden önce şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan finansal raporları, faaliyet raporları, özel durum açıklamaları ve bağımsız denetim raporları incelenmeli; gerektiğinde SPK lisanslı yatırım danışmanlarından profesyonel destek alınmalıdır. Ekonomi365, içerikte yer alan bilgi ve verilerin doğruluğu için azami özeni göstermekle birlikte, piyasa koşullarındaki değişimler, veri güncellemeleri veya yorum farklılıkları nedeniyle doğabilecek doğrudan ya da dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz.